Wiadomości z Siemianowic Śląskich

"Złota" Daria! Siemianowiczanka mistrzynią Polski!

  • Dodano: 2022-04-06 06:30, aktualizacja: 2022-04-05 21:17

Znakomite wieści nadeszły z Jastrzębia – Zdroju, gdzie w minioną sobotę (2.04) odbywały się 49. Mistrzostwa Polski Seniorów w Kyokushin Karate.

Siemianowiczanka mistrzynią Polski

W konkurencji kumite, w kategorii do 55 kg złoty medal i tytuł mistrzyni Polski zdobyła Daria Dobkowska – Szefer, reprezentantka Siemianowickiego Klubu Kyokushin Karate.

W jastrzębskich mistrzostwach organizowanych przez Polski Związek Karate udział wzięło 79 wyselekcjonowanych zawodniczek i zawodników, reprezentujących 46 klubów.

Podopieczna shihana Andrzeja Maneckiego powtórzyła sukces sprzed roku, gdy również zdobyła mistrzostwo Polski (wówczas w kategorii do 60 kg). Warto dodać, że finałowy pojedynek siemianowiczanki z Agnieszką Winek (KSW Bushi Otwock) był niezwykle zacięty i po dwóch dogrywkach o „złocie” Darii zadecydowała korzystna różnica wagi !

- Nie był to dla mnie łatwy turniej. W takich chwilach szczególnie doceniam wsparcie najbliższych, dzięki którym rosnę w siłę. Chciałabym przekazać wielkie podziękowania dla trenera shihana Andrzeja Maneckiego za mistrzowskie wsparcie treningowe. Ukłony dla męża oraz taty, którzy zawsze na hali dodają mi mocy. Dziękuję wszystkim za każde miłe słowo, trzymanie kciuków i bycie ze mną nie tylko w zwycięstwie, ale i w porażce. Cieszę się, że mam takich ludzi wokół siebie. Wielkie OSU! - podsumowała dziękując siemianowicka zawodniczka, która przygotowuje się teraz do czerwcowych mistrzostw Europy w Warnie (Bułgaria).

"Złota" Daria! Siemianowiczanka mistrzynią Polski! / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również