Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Najciekawsze filmy animowane

  • Dodano: 2020-04-01 14:15

Szukacie sprawdzonej telewizyjnej rozrywki dla swoich pociech? Mamy dla Was propozycję najlepszych filmów animowanych dla małych i tych trochę większych. Filmy animowane wyróżnia fakt, że do ich tworzenia nie musi być wykorzystywana kamera. Wiele produkcji tego typu opiera się o ręcznie rysowane grafiki, które często przedstawiają na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu. Właśnie dlatego potocznie bajki nazywa się filmem rysunkowym lub po prostu kreskówką. Coraz częściej do stworzenia tego typu produkcji wykorzystywane są animacje wspomagane komputerowo.

Najlepsze filmy animowane dla dzieci

Chyba każdy z nas w przeszłości choć raz widział bajkę “Gdzie jest Nemo?” w reżyserii Andrew Stantona i Lee Unkrich. Ten znakomity amerykański film animowany ma już 17 lat. Produkcja światową premierę miała 30 maja 2003 roku. W tym samym roku bajce wyprodukowanej za pomocą licznych grafik i animacji komputerowych przyznano Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany. Śmiało można powiedzieć, że na kreskówce wychowało się kilka pokoleń dzieci. Akcja bajki początkowo toczy się na wielkiej rafie koralowej. Mieszka na niej między innymi tytułowy bohater “Nemo” i jego ojciec Marlin. Ich spokojne życie zmienia się diametralnie gdy Nemo z głębi oceanu trafia do małego akwarium należącego do dentysty mieszkającego w Sydney. W misję odnalezienia syna rusza ojciec. W podróży towarzyszy mu mająca kłopoty z pamięcią rybka Dory. Podwodna przygoda rozpoczyna się na dobre. W 2016 roku bajka doczekała się kontynuacji w postaci filmu animowanego “Gdzie jest Dory?”.

Co jeszcze warto zobaczyć? Polecamy bajkę “Mustang z Dzikiej Doliny” w reżyserii Lorna Cook’a i Kelly Asbury. Ten amerykański film animowany trafił do kin 18 maja 2002 roku. Produkcja opowiada historię mustanga Spirita, który w swej nieujarzmionej naturze beztrosko przemierza prerie Dzikiego Zachodu. W swoim życiu nigdy nie miał do czynienia z człowiekiem. Sytuacja zmienia się gdy pewnego dnia mustang musi stanąć w obronie swojego stada. Mimo bohaterskiej walki zostaje schwytany przez lokalnych kowbojów, którzy sprzedają go kawalerii wojskowej. Żołnierze próbują złamać mustanga i siłą zmienić go w posłusznego wierzchowca, którego mogliby wykorzystać do pracy. Spirit ani myśli się poddać i każdego dnia walczy o swoją wolność. W niewoli mustang poznaje młodego Indianin o imieniu “Mały Strumyk”. Po wielu próbach udaje im się uciec. Odzyskana swoboda to jednak nie koniec kłopotów. Te nadchodzą szybko, a na horyzoncie Spirita pojawia się też miłość życia, klacz Rain.


 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.