Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Bezpieczeństwo w pracy w opiece w Niemczech w czasie pandemii

  • Dodano: 2021-12-22 11:45

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat nieco zwolnił, ale się nie zatrzymał – przynajmniej nie we wszystkich aspektach. Nie zmieniło się to, że seniorzy nadal potrzebują codziennej pomocy i wsparcia. Dlatego opiekunki osób starszych w Niemczech wciąż są poszukiwane, a liczba ogłoszeń nie maleje. Chcesz wyjechać do pracy w niemieckiej opiece? Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa i higieny, które pomogą Ci się uchronić przed zakażeniem.

Jak opiekunka osób starszych w Niemczech może się chronić?

Dbanie o własne bezpieczeństwo rozpoczyna się już w trakcie podróży. Warto więc przestrzegać kilku najważniejszych zaleceń:

Często myj ręce albo dezynfekuj je płynem na bazie alkoholu. W czasie jazdy nie zawsze jest możliwość umycia rąk, a od czasu do czasu trzeba przecież coś zjeść. W takim przypadku płyn dezynfekujący będzie nieoceniony.

Dobrze spakuj bagaż. Niech znajdzie się w nim książeczka zdrowia, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, chusteczki dezynfekujące, rękawiczki jednorazowe oraz maseczki.

Unikaj dotykania dłońmi twarzy. Ręce mają kontakt z najróżniejszymi przedmiotami i powierzchniami, które mogą być zanieczyszczone. A przez dotyk i pocieranie można przenieść drobnoustroje do oczu, ust i nosa, gdzie mogą się namnażać i infekować organizm.

Dezynfekuj miejsca, których dotykasz. Możesz to robić za pomocą chusteczek lub płynu do dezynfekcji.
Tak samo postępuj z telefonem i innymi urządzeniami, których często używasz.

Zachowaj bezpieczną odległość od innych uczestników podróży, a także zakładaj maseczkę.
Podczas kaszlu i kichania osłaniaj nos i usta chusteczką, a następnie od razu ją wyrzuć. Dobrym sposobem jest też kichanie w zgięcie łokcia.

Stosując te kilka zasad, zadbasz o swoje bezpieczeństwo podczas podróży do pracy w opiece w Niemczech. Dobrze jest zamienić je w nawyk i stosować także w trakcie trwania zlecenia – dla dobra własnego oraz podopiecznego i jego rodziny.

Czy praca w niemieckiej opiece jest dziś bezpieczna?

To pytanie zadaje sobie wiele opiekunek osób starszych w Niemczech. Specyfika zawodu wskazuje, ze taka praca jest bezpieczniejsza, niż wiele innych. Nie trzeba bowiem dojeżdżać do miejsca pracy, nie ma też kontaktu z wieloma różnymi ludźmi. Opiekunka mieszka w domu podopiecznego, może od czasu do czasu wyjdzie na zakupy do osiedlowego sklepu.

O bezpieczeństwo opiekunki powinna także zadbać firma. Na przykład Agencja Veritas cały czas śledzi bieżące informacje i dostosowuje działania do aktualnych obostrzeń i zaleceń. Dzięki temu możesz czuć się komfortowo na każdym etapie trwania Twojego zlecenia.

Więcej na temat pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.