Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Co jest ważne w pozycjonowaniu? Podstawy optymalizacji strony

  • Dodano: 2020-04-22 07:15, aktualizacja: 2020-04-22 07:27

Pozycjonowanie stron internetowych w Google to niezwykle istotny element marketingu internetowego. Jest także znane pod skrótem SEO (Search Engine Optimization) i oznacza czynności zmierzające do osiągnięcia przez stronę internetową jak najlepszej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania.

Jakie czynniki mają wpływ na pozycjonowanie?

Choć oficjalna lista elementów wpływających na SEO nie jest znana, prozycjonerzy na podstawie swojego doświadczenia wskazują szereg czynników oddziałujących na skuteczne pozycjonowanie stron www. W przypadku popularnej wyszukiwarki Google uwarunkowań tych może być nawet kilkaset, dlatego warto wyróżnić te najważniejsze.

Znaczenie ma przede wszystkim zawartość samej witryny. Zarówno jej jakość merytoryczna, jak i objętość tekstów, ich długość oraz zagęszczenie słów kluczowych. Analiza keyword research powinna stanowić punkt wyjściowy procesu pozycjonowania. Umieszczenie fraz, na które chcemy zyskać widoczność w wyszukiwarce, w metatagach, treści, nagłówkach warunkuje powodzenie prowadzonych działań SEO. 

Bardzo ważne, by wszelkie treści na stronie były unikatowe i odpowiadały na pytania użytkowników. Właśnie takie teksty są bowiem również atrakcyjne z punktu widzenia robotów odpowiedzialnych za rankingowanie stron w wyszukiwarce Google. Artykuł nie powinien być też za krótki. Im więcej tekstu - tym więcej fraz kluczowych możemy w nim umieścić.

Kwestie techniczne, które należy uwzględnić w procesie SEO

Optymalizacja strony to bardzo ważny element procesu pozycjonowania. W pierwszym etapie przeprowadza się audyt SEO. Jego celem jest znalezienie wszystkich błędów utrudniających indeksowanie witryny oraz jej dostosowanie do aktualnych wymogów wyszukiwarki. 

Sprawdza się takie elementy jak między innymi:
⁃ nagłówki H1-H6 i ich struktura,
⁃ szybkość działania strony,
⁃ poprawność linkowania wewnętrznego,
⁃ dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych.

Po obszernym audycie technicznym zwykle sporządzany jest raport, na podstawie którego naprawiane są błędy. Skuteczne pozycjonowanie stron www nie jest możliwe bez wprowadzenia zaleceń optymalizacyjnych. 

Budowanie popularności strony dzięki strategii link buildingu

Kolejnym istotnym elementem wpływającym na pozycjonowanie w Google jest linkowanie. To działania, które z punktu widzenia algorytmów poprawiają zasięg danej witryny, przyczyniają się do zwiększonego ruchu na stronie oraz jej popularności. W procesie pozycjonowania wykorzystuje się pozyskiwanie odnośników z innych witryn, takich jak zewnętrzne blogi czy różnego rodzaju portale branżowe. Strony, z których pochodzą, powinny być wiarygodne.
Zdecydowana większość firm i usługodawców zabiega dziś o interakcje z jak największą liczbą użytkowników sieci. Marketing internetowy się rozwija, bo z internetu korzystają już ponad 4 miliardy osób na świecie. Dlatego też umiejętne pozycjonowanie strony w Google jest tak istotne, aby szybciej dotrzeć do potencjalnych klientów zainteresowanych naszą ofertą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.