Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Czy można ubezpieczyć swój telefon komórkowy?

  • Dodano: 2018-11-21 09:15

Telefon komórkowy to narzędzie, bez którego nie jesteśmy w stanie się obejść. Współczesne telefony komórkowe służą już nie tylko do prowadzenia rozmów.

Wykorzystujemy je również jako aparaty fotograficzne, nagrywamy filmy. Korzystamy z nich także po to, aby przeglądać zasoby internetu, płacić za zakupy. Popularne komórki stały się urządzeniami bardzo skomplikowanymi, a jednocześnie wyjątkowo delikatnymi. Są do tego coraz droższe. Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy nie warto swojego smartfona ubezpieczyć.

W świetle statystyk bardzo wyraźnie widać, że telefony komórkowe należą do urządzeń, które wyjątkowo często padają ofiarą złodziei. Stąd też zainteresowanie możliwością ubezpieczenia telefonu komórkowego jest coraz większe. Osoby, które chciałyby swój telefon ubezpieczyć, które szukają polis, która będzie idealnie dopasowana pod kątem ochrony właśnie smartfona, mogą zajrzeć na stronę https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Gdzie może dojść do kradzieży telefonu?

Miejsc, w których nasz telefon może paść ofiarą złodziei jest całe mnóstwo. Do kradzieży może dojść w środkach komunikacji miejskiej, w pociągu, a nawet w kolejce do kasy w sklepie. Wystarczy, że chociaż na chwilę stracimy czujność, a sprytny złodziejaszek skradnie nam telefon z kieszeni spodni. Bardzo często w ten sposób swoje telefony tracą mężczyźni, którzy lubią je nosić w tylnej kieszeni. Również często telefony są kradzione kobietom z tym, że w ich przypadku bardzo często razem telefon kradziony jest razem z torebką.

Skradziono mi telefon: co mogę zrobić?

Najgorsza rzecz, którą możemy zrobić, gdy zauważymy, że skradziono nam telefon to wpadnięcie w panikę czy histerię. Tego typu zachowanie w niczym nam nie pomoże. Pamiętajmy, że musimy zachować zimną krew i rozpocząć szybkie działania. Pierwszy krok to oczywiście zablokowanie połączeń wychodzących. Zróbmy to możliwie, jak najszybciej, w ten sposób unikniemy bowiem konieczności płacenia bardzo wysokiego rachunku, który może nam nabić złodziej. Warto wiedzieć, że po zablokowaniu połączeń nasz operator może nam wydać duplikat karty SIM. Dzięki temu nie będziemy musieli zmieniać numeru telefonu na nowy. Kolejny krok, który warto wykonać to zgłoszenie kradzieży na policję. W sytuacji, gdy telefon został nam skradziony bardzo przydatnym rozwiązaniem może okazać się lokalizator – tego typu urządzenie ma wbudowanych coraz więcej telefonów komórkowych. Cena ubezpieczenia telefonu komórkowego nie jest wysoka, kupując możemy sobie zaoszczędzić mnóstwo stresu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.