Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Depilacja laserowa – niechciane włoski? Pozbądź się ich!

  • Dodano: 2021-11-02 14:30

Przyjęło się, że salony kosmetyczne przeżywają prawdziwe oblężenie wraz z nadejściem pierwszych dni wiosny. Powodem tego jest oczywiście zbliżający się cieplejszy czas, podczas którego odsłania się znacznie więcej partii ciała niż w sezonie zimowym. To właśnie wówczas wielu osobom zaczynają przeszkadzać włoski na nogach, pod pachami, czy też w okolicach bikini. Jak sobie z nimi radzić? Czy depilacja laserowa jest dobrym rozwiązaniem? 

Dlaczego usuwamy włoski?

Na początek kilka informacji na temat samych powodów usuwania włosków. Nie jest to bowiem jednoznaczne. Nie każdy chce się ich pozbyć jedynie dlatego, że ciało bez nich wygląda dla niego estetyczniej. Bardzo często jest tak, że rosnące włoski wrastają w skórę i tym samym powodują stany zapalne. Są to bolesne i bardzo nieprzyjemne sytuacje, z którymi niektóre osoby muszą sobie regularnie radzić. Posiadanie silnego zarostu bywa także problematyczne, zwłaszcza w sytuacjach gdy np. często chodzi się na basen. Wiadomo, że wówczas odkrywa się sporą część ciała, nawet w stroju sportowym. Żadna kobieta nie chce, by wystawały jej spod niego włoski, ponieważ powodują one dyskomfort. Trzeba także pamiętać, że owłosienie potrafi pojawiać się także w nietypowych dla danej płci miejscach. Mowa tutaj między innymi o części nad górną wargą u kobiet. Powstaje wówczas wąsik, którego jak najszybciej chcą się one pozbyć. 

Jak widać na opisanych powyżej przykładach, sytuacji w których ukazuje się potrzeba usunięcia owłosienia jest naprawdę dużo. Można tu jeszcze dopisać sezon letni, w którym to regularnie eksponowane są różne części ciała. Wówczas włoski np. na nogach czy pod pachami są szczególnie niemile widziane. 

Depilacja laserowa – jak to działa i czy warto?

Sposobów na usunięcie owłosienia jest naprawdę wiele. Niestety nie wszystkie dają zadowalające efekty. Głównym problemem jest tutaj trwałość uzyskanych rezultatów w postaci gładkiej, pozbawionej włosów skóry. Trwały efekt może zapewnić jedynie depilacja laserowa wykonywany między innymi w https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/. Wszystko dzięki wiązce światła wycelowanej dokładnie w miejsce, gdzie pojawiają się włoski. Trafia one w samo sedno, czyli cebulkę włosa. Dzięki temu jest wstanie zniszczyć całą strukturę. Już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej włosy zaczynają mniej odrastać i są delikatniejsze. Do pełnego efektu należy jednak odbyć co najmniej pięć wizyt. Wówczas już na stałe można cieszyć się skórą bez owłosienia. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Amelia

    Do zeszłego roku niechcianych włosków pozbywałam się maszynką. Całe szczęście, w końcu zdecydowałam się iść na fotodepilacje do depilconcept. Po serii zabiegów mam problem z głowy, a nogi czy pachy są gładziutkie :D

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.