Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Food Truck - pomysł na biznes

  • Dodano: 2021-07-12 10:30

Prowadzenie własnego biznesu jest dla wielu osób celem zawodowym. Chęć samodzielnego zarządzania swoim czasem i dbania o własne zarobki jest dla wielu osób bardzo przyciągającym czynnikiem. Gastronomia jest szczególną branżą, która przyciąga do siebie wiele osób myślących o własnej działalności. Co takiego jest w gastronomii czego nie ma winnych branżach? Ciężko powiedzieć, na pewno ludzie którzy się biorą za ten biznes to w dużej mierze pasjonaci gotowania, ale trzeba obiektywnie przyznać, że w gastronomii są spore pieniądze do podziału i warto się po nie schylić. Jedną z ciekawszych form prowadzenia działalności gastronomicznej jest posiadanie Food Trucka.
Food Truck - mobilny biznes
Food Trucki obecne są na naszych ulicach od wielu lat i cieszą się ogromną popularnością. Jeszcze przed wybuchem pandemii organizowano liczne zloty samochodów gastronomicznych, na których pojawiało się wiele osób chcących spróbować oferty różnych firm. Auta z jedzeniem stoją w wielu miastach i miasteczkach oferują przeróżne dania i produkty spożywcze. Jest wiele powodów, dla których pokochaliśmy jedzenie sprzedawane w ten sposób, najważniejszą rolę odgrywa tu dostępność. Żeby kupić jedzenie z food trucka nie musimy nigdzie wychodzić, przekraczać żadnych dźwi. Może brzmieć to jak żaden argument, ale naprawdę w kwestiach zakupowych najmniejsze czynniki odgrywają rolę. Zamiast wchodzić do dużej zatłoczonej galerii wolimy kupić hamburgera w pojeździe stojącym kilka metrów od nas.

Wiele firm zdołało wyrobić swój własny brand, który rozpowszechnił się w całej Polsce. Często doprowadzając również do otwarcia punktów stacjonarnych. Food Truck to nic innego jak ciężarówka z jedzeniem, chociaż bardziej trafnym określeniem jest samochód gastronomiczny. Food Trucki pozwalają prowadzić dokładnie taki sam biznes jak restauracja, jedynym ograniczeniem jest powierzchnia “zaplecza”, która wymusza ograniczenie menu do kilku potraw. To jak bogate menu będziesz w stanie zaoferować swoim klientom zależy głównie od specyfiki kuchni, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że klientów i tak przyciąga jedna maksymalnie 2 popisowe potrawy. W Food Truckach najczęściej sprzedawane są Fast Foody i nie ma co się dziwić, krótki czas oczekiwania, dobry smak i odżywczy posiłek. Co prawda nie do końca zdrowy, ale tylko gdy spożywany jest w nadmiernych ilościach.

Obecnie Food Trucki cieszą się ogromną popularnością przedsiębiorców, którzy widzą szansę po zamknięciu gospodarki i upadku wielu firm na znalezienie własnego miejsca. Problem polega na tym, że wielu z nich nie ma pojęcia o prowadzeniu takiego biznesu i upada równie szybko jak zaczyna. Prowadzenie mobilnej gastronomii to biznes jak każdy inny wymaga rozeznania na rynku, przygotowania dobrego biznesplanu i posiadania zaplecza finansowego na wypadek słabych pierwszych miesięcy.

Koszty rozpoczęcia działalności można w prosty sposób obniżyć, wypożyczając przyczepę albo biorąc ją w leasing. Na rynku działają takie firmy jak BANNERT, które oferują tego typu rozwiązania. To właśnie przyczepa gastronomiczna stanowi podstawowy koszt a zarazem narzędzie do zarabiania pieniędzy. Dlatego do jej stworzenia należy podejść na 100%, jeżeli nawet uważasz, że jesteś w stanie samemu stworzyć taką przyczepę to zastanów się czy będzie to zrobione dobrze i ile czasu Ci to zajmie. Wykonanie przyczepy przez doświadczony zespół będzie znacząco szybsze i po przeliczeniu tego na roboczo godziny wyjdzie, że zdecydowanie bardziej będzie Ci się opłacać.

Dobrze zaprojektowana przyczepa pozwala na ergonomiczną pracę i gwarantuje zgodność z wymogami sanepidu. Food truck bez wątpienia jest ciekawym pomysłem na biznes, na którym można się wiele nauczyć, zarobić i jest perspektywa dalszego rozwoju o kolejne auta i lokalizacje. Czy jest to dobry moment na wchodzenie w ten biznes? Wydaje się, że tak ale tą decyzję musisz podjąć samemu. Jeżeli jednak zdecydujesz się działać, wybierz wsparcie profesjonalistów z firmy BANNERT. W linku poniżej możesz zapoznać się z ich ofertą i dotychczasowymi realizacjami. 

https://przyczepygastronomiczne.pl/oferta/food-truck/
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.