Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Garaże drewniane - wytrzymałe, ekologiczne i z unikalnym designem!

  • Dodano: 2020-07-13 13:15, aktualizacja: 2020-07-14 16:49

Garaże drewniane zdobywają coraz większą popularność. Dzieje się tak ze względu na ich unikatowy design oraz ekologiczne wykonanie i użytkowanie. Drewniane garaże stanowią obecnie konkurencję dla powszechnych garaży blaszanych, które cechuje zupełnie inna estetyka. W wywiadzie z Przemysławem Balcewiczem, dyrektorem Eko Architektury, zapytamy o to, czy garaże drewniane są wytrzymałe oraz dlaczego warto się na nie zdecydować.

Panie Dyrektorze - pierwsza rzecz, o którą zapytam to wytrzymałość oraz trwałość drewnianych garaży, jakie one są?

Rozpocznę od stwierdzenia, że garaże drewniane są wytrzymałe oraz długotrwałe. Nie rozumiem dlaczego w internecie krążą plotki o tym, że drewno nie zapewnia ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. W naszej firmie najważniejsze jest dostarczenie klientowi produktu, wykonanego z materiałów najwyższej jakości, który będzie służył mu przez długie lata. Nasze garaże drewniane wykonujemy z mocnego drewna jodłowego i sosnowego z regionu północnego. Jednak aby konstrukcja była trwała i wytrzymała, musimy zadbać o solidność na każdym etapie produkcji. W związku z tym, do produkcji używa się suchego drewna o wilgotności 14-18%, do drewnianych elementów budowli musi dochodzić powietrze, muszą się one dobrze wietrzyć. Ponadto zbudowaną już drewnianą budowlę należy zaimpregnować i pomalować, a zewnętrzne elementy montować w ten sposób, by woda mogła swobodnie ściekać. O tym jak należy tworzyć i montować drewniane budowle, w tym interesujące nas garaże drewniane, by były one wytrzymałe i długoletnie mógłbym opowiadać godzinami. Wniosek jest i będzie taki, że są to budowle wytrzymałe i długotrwałe.

To prawda, Panie Dyrektorze. Chciałabym teraz, aby wymienił Pan główne zalety zakupu drewnianego garażu w Eko Architekturze.

Dla każdego inne elementy drewnianego garażu będą najważniejsze. Według mnie główne zalety zakupu drewnianego garażu w naszej firmie, to:

  • Solidność, bezpieczeństwo i trwałość produkowanych przez nas garaży, która od początku działania naszej marki była naszym elementem rozpoznawalnym,
  • Szeroka gama modeli, rozpoczynając od klasycznych i niedrogich modeli dla jednego samochodu osobowego, do przestronnego garażu dla dwóch pojazdów z pomieszczeniem gospodarczym. Ponadto garaże mogą zawierać zadaszone wiaty garażowe. Modele rozróżnia także ilość okien oraz rodzaj drzwi wjazdowych, które mogą być wykonane z drewna lub z przeszklonych elementów,
  • Unikalny design, wynikający z użycia mocnego, jasnego drewna. Garaże drewniane z jednej strony wyglądają klasycznie, ponieważ drewno kojarzy nam się z naturą, jednak z drugiej strony jest to styl nowoczesny, nietypowy. Gdy większość garaży jest częścią domu jednorodzinnego lub jest stalowym blaszakiem, drewniany garaż pełni funkcję nowego stylu,
  • Wielozadaniowość i wielofunkcyjność: drewniany garaż może pełnić inne funkcje, takie jak pomieszczenie na przyrządy ogrodnicze. Również możliwość wybrania modelu z wiatą, dodatkowym pomieszczeniem, sprawia, że garaż może być czymś więcej, niż miejscem przechowywania pojazdu,
  • Na sam koniec warto wymienić elementy, dzięki którym klienci najczęściej korzystają z naszych usług, są to: niska cena, krótki czas realizacji, szybka dostawa, tani i szybki montaż oraz wykonywanie indywidualnych projektów klientów. 

Dziękuję za tak obszerny opis. Pod koniec zapytam o ekologiczność drewnianych garaży, jak ją zapewniacie?

Bardzo się cieszę, że mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ ekologiczność jest dla nas bardzo ważna. Jeśli chodzi o garaże drewniane, wynika ona z  wykorzystania odnawialnego surowca budowlanego, czyli drewna. Ponadto, jako firma, zapewniamy mniej nakładów energetycznych i pracy podczas obróbki drewna, a także używamy mniej metalowych elementów mocujących, dzięki czemu energia związana z ich produkcją jest mniejsza. Co więcej, wewnętrzne ściany drewnianych budowli, w tym garaży, nie potrzebują dodatkowego wykończenia, co pozwala na kolejne oszczędzenie surowców i nakładów pracy.

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
https://chaletpro.fr/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.