Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Impel wchodzi do Siemianowic z wizją rozwoju i współpracy

  • Dodano: 2020-12-23 08:00, aktualizacja: 2020-12-30 14:50

Impel S.A. kupił udziały w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Siemianowicach Śląskich.

Przychodzimy z zaangażowaniem i określoną wizją rozwoju MPGKiM, korzystną dla gminy, pracowników firmy i jej partnerów, z wolą współpracy w innych, społecznie ważnych obszarach – podkreśla Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel S. A.:.


 

Impel S. A. jest od poniedziałku 14 grudnia największym udziałowcem miejskiej spółki MPGKiM. Czy to dobra wiadomość dla Siemianowic?

Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel S. A.*: Wchodzimy do MPGKiM z konkretną wizją – chcemy rozwinąć spółkę w nowoczesny podmiot, świadczący usługi zgodnie z najwyższymi standardami rynkowym. Powiem nawet więcej – naszym celem jest, aby spółka stała się partnerem dla Siemianowic.

Z dzisiejszej perspektywy trudno jednak to sobie wyobrazić. W spółce jest dużo obszarów, które wymagają naprawy.

- Zanim zdecydowaliśmy o transakcji przejęcia udziałów, dokonaliśmy analizy i oceny potencjału transformacji spółki w nowoczesne przedsiębiorstwo przygotowane do obsługi wymagających klientów. MPGKiM ma potencjał, a my oferujemy spółce nasze zdobywane latami doświadczenia, wiedzę i praktyczne rozwiązania na rozwój. I mamy plan, by o brakach sprzętowych czy niedoinwestowanej infrastrukturze, zacząć mówić w czasie przeszłym.

To znaczy?

- Od takich zmian chcemy zacząć. Zamierzamy unowocześnić park maszynowy, wyremontować bazy i zaplecze socjalne, planujemy też informatyzację przedsiębiorstwa. Zmiany nastąpią w sferze standardów obsługi klienta – tutaj wdrożymy cykl szkoleń, aby nasi klienci byli obsługiwani na wyższym poziomie. Jesteśmy gotowi do doinwestowania spółki w różnych obszarach, jeśli oczywiście pozostali wspólnicy wyrażą na to zgodę. Zależy nam, aby zaoferować mieszkańcom więcej usług w ramach spółki, wyższą jakość obsługi szybszą realizację. Aby to osiągnąć, będziemy również inwestować w szkolenia zespołów.

No właśnie, zespół. Kiedy przychodzi nowy inwestor, pierwsza rzecz, której boją się pracownicy, to zwolnienia.

- Nie będziemy oczekiwać od Zarządu spółki redukcji zatrudnienia – wręcz przeciwnie chcemy przez rozwój usług oferowanych przez spółkę zwiększać perspektywy dla pracowników. Wraz ze wzrostem skali działalności spółki oczekujemy rekrutowania nowych pracowników. Stawiamy na wzrost kompetencji - zależy nam na podniesieniu satysfakcji Klientów spółki, zwiększeniu ich ilości.

Grupa Kapitałowa Impel to największa grupa outsourcingowa w Polsce z szeroką gamą produktów. Stąd pojawiają się obawy, że któraś ze spółek Impela może „wchłonąć” siemianowicki MPGKiM

- Nie mamy i nie możemy mieć takich planów. Jesteśmy jednym z udziałowców spółki, więc każdą decyzję na poziomie właścicielskim będziemy podejmować z pozostałymi wspólnikami, szczególnie z miastem Siemianowice. Chcę mocno podkreślić, przychodzimy do Siemianowic z wizją rozwoju MPGKiM, korzystną dla gminy, pracowników firmy i jej partnerów, a także z wolą szerszej współpracy, także w innych, społecznie ważnych obszarach.

Ma Pan na myśli wsparcie finansowe?

- Jako nowy inwestor miejskiej spółki, chcielibyśmy wspomóc miasto także w innych dziedzinach działalności – przede wszystkim tych, bezpośrednio służących mieszkańcom - jak choćby sport i rekreacja. Na początek chcielibyśmy włączyć się w sponsoring Miejskiego Klubu Sportowego Siemianowice Śląskie - jesteśmy otwarci na rozmowy i wspólne wypracowanie oferty wsparcia.

* Impel S. A. to spółka matka, ponad 60 spółek, największej grupy outsourcingowej w Polsce, która od ponad 30 lat prowadzi działalność jako czołowy dostawca usług dla instytucji i przedsiębiorstw w ponad 20 grupach produktowych, m.in. zarządzania nieruchomościami w zakresie, usług porządkowych czy ochrony mienia. Z pełną gama naszych produktów możecie państwo zapoznać się na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.