Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Inspiracje dla małych wnętrz

  • Dodano: 2020-11-03 08:15, aktualizacja: 2020-11-03 08:30

Małe wnętrza także mogą być piękne? Oczywiście! Czasem wystarczy ciekawy pomysł lub nietypowe rozwiązanie, by zamienić niewielki pokój, a nawet całe mieszkanie w przestrzeń, która będzie jednocześnie piękna, jak i wyjątkowa.

Praktyczne inspiracje meblowe do małych wnętrz

Nawet gdy dysponujemy niewielkim metrażem, możemy urządzić ciekawe wnętrze. Największymi przyjaciółmi w małym pomieszczeniu czy całym mieszkaniu są wielofunkcyjne meble. Pod tym określeniem znajdują się nie tylko popularne wersalki z opcją spania. Inspiracje dla małych wnętrz często wymieniają inne, kreatywne rozwiązania. Coraz większą popularnością cieszą się, chociażby składane bądź opuszczane blaty, które możemy wykorzystać do pracy lub do spożywania posiłków. Pufy czy stoliki mogą pełnić również funkcję miejsca do przechowywania. Odpowiednio dobrany blat może być miejscem zarówno przygotowywania posiłków, jak i ich spożywania. Możliwości jest wiele – warto zapoznać się z nimi w magazynach branżowych, katalogach czy po prostu poprzez przejrzenie oferty topowych sklepów meblowych.

(Sprawdź inne inspiracje - https://domar.pl/porady-inspiracje/)

Antresola w małym mieszkaniu

Antresola to świetny sposób na rozszerzenie małego wnętrza o dodatkową przestrzeń. Zazwyczaj kojarzy się ona z konstrukcją w formie półpiętra. Jednak antresola może zawitać do mieszkania także w formie ciekawego mebla. Zazwyczaj jest to łóżko, pod którym zyskujemy dodatkową przestrzeń. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – nie tylko pozwala ono na funkcjonalne zagospodarowanie miejsca, ale też ciekawie wygląda w wielu wnętrzach. Jak można wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem na antresoli? Czasem może pełnić ona funkcję swojego rodzaju schowka. Świetnie jednak sprawdzi się również w roli biura czy kącika do odpoczynku. Ważne jest, by wybrać łóżko na antresoli w odpowiednim rozmiarze. Tego typu mebel zajmuje dużo miejsca, dlatego należy dopasować go do naszych możliwości, a także stylistyki wnętrza.

Styl skandynawski w małym wnętrzu

Styl skandynawski ma szerokie grono zwolenników. Nic dziwnego – łączy on w sobie minimalizm z elementami inspirowanymi naturą. To sprawia, że doskonale sprawdza się on w niewielkich wnętrzach. Styl skandynawski pozwala uniknąć uczucia zagracenia i pomaga uzyskać schludny ład. Jednocześnie jego mądre wykorzystanie sprawia, że wnętrze nie wygląda sterylnie i bezpłciowo. W tym stylu możemy urządzić całe mieszkanie lub pojedyncze pokoje. Nie musimy się także trzymać go ściśle – możemy również potraktować go jako luźną inspirację. Jakie elementy stylu skandynawskiego dobrze sprawdzą się w niewielkim wnętrzu? Jasne kolory, proste formy i nacisk na ponadczasowość pozwolą stworzyć funkcjonalne, przyjemne dla oka i wygodne wnętrze nawet przy niewielkim metrażu.

Łóżko chowane w szafie

Niewielkie przestrzenie – zwłaszcza kawalerki bez sypialni – lubią się z wielofunkcyjnymi meblami. Odrobinę zapomnianym, lecz ciekawym rozwiązaniem jest łóżko chowane w szafie. Nowoczesne meble tego typu potrafią zaskoczyć poprzez połączenie kilku różnych mebli: sofy lub narożnika z łóżkiem oraz regałem, komodą lub inną przestrzenią do przechowywania. Wysokiej jakości łóżka chowane w szafie oferują również wygodę korzystania. Nowoczesne mechanizmy umożliwiają komfortowe rozłożenie bez użycia siły, a wysokiej jakości materac umożliwia wygodny i krzepiący sen. Dużą zaletą może być także ciekawy design oraz elegancja – zwłaszcza w formie złożonej. Nowoczesne łóżka z szafą często mają nienachalny, nowoczesny urok – dzięki temu można je łatwo dopasować do prawie każdego wnętrza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.