Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jak najtaniej przelać pieniądze z Irlandii do Polski?

  • Dodano: 2018-03-26 14:00

Przelewy pieniężne to teraz gorący i ważny temat. Świat jest mały, często podróżujemy, przeprowadzamy się z kraju do kraju. W takich momentach ważne jest, abyśmy dobrze wybrali sposób, w jaki będziemy przekazywać nasze pieniądze – czy to rodzinie, czy na opłaty zobowiązań w innym państwie. Najczęstszym problemem wśród przekazów pieniężnych są właśnie te cykliczne zobowiązania.

Kocham Cię jak Irlandię

Ogromna część naszych rodaków, bo aż 120 000 mieszka obecnie na tej pięknej wyspie. Zakładają oni tam rodziny i własne biznesy, ale najczęściej podejmują się dobrze płatnej pracy, aby oszczędzać pieniądze na nowy początek w Polsce. Wielu z nich jest także w sytuacji, w której muszą wysyłać swoje oszczędności bliskim, którzy pozostali w kraju. I chociaż Irlandia jawi się nam jako kraina płynąca mlekiem, miodem i zlotem, to jednak w pewnym momencie wszyscy szukają dla siebie najkorzystniejszych ofert. Najważniejszym aspektem staje się znalezienie tanich przelewów z Irlandii do Polski.

Od czego zacząć?

Rozpoczynając proces decyzyjny dotyczący szukania sposobu idealnego na tanie przelewy z Irlandii do Polski należy poszperać w internecie i poczytać opinie innych użytkowników. W końcu im więcej dobrych słów pod któraś z możliwości tym większa pewność, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Nie można oczywiście wymagać, aby takie operacje były całkowicie darmowe – każda z poniżej przedstawionych opcji wymaga poniesienia kosztów. Zastanówmy się, co jest dla nas najważniejsze i rozpocznijmy poszukiwania!

Jakie są opcje takiej operacji?

Podstawowy przelew bankowy

Wybierając tę opcję musimy przygotować się na to, że banki nigdy nie mają konkurencyjnych stawek, po których przewalutują nasze pieniądze. Oczywiście przelicznik zawsze jest korzystny, ponieważ w Irlandii walutą jest euro, jednak nie jest to najbardziej opłacalny wybór. Przy użyciu banku musimy także przygotować się na dłuższe oczekiwanie na pojawienie się pieniędzy na koncie. Sama operacja przelewu nie jest trudna, chociaż w niektórych bankach wymaga od nas pojawienia się osobiście w placówce.

Przekaz pieniężny typu Western Union

Przekaz pieniężny wydaje się całkiem dobrym wyborem taniego przelewu z Irlandii do Polski, ma tylko jeden minus. Jeśli zależy nam na tym, aby odbiorca otrzymał pieniądze w jak najwygodniejszy dla siebie sposób tutaj będzie problem. Aby odebrać przelew należy osobiście udać się do wybranego oddziału współpracującego z daną firmą i odebrać pieniądze. Poza fatygą w przekazach tego typu otrzymujemy dość korzystny przelicznik, a sama usługa nie jest bardzo kosztowna.

Internetowy serwis transferowy

Najprostszą i jednocześnie najtańszą opcją przelewu jest skorzystanie z usług serwisów transferowych. W większości mają one bardzo dobry kurs wymiany walut i pobierają jedynie niewielkie opłaty za całą operację. Jeśli chcemy często robić tanie przelewy z Irlandii do Polski to korzystanie z ich usług będzie dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo serwis Easysend oferuje pierwszy i co dziesiąty przelew za darmo, więc bycie lojalnym klientem bardzo się opłaca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.