Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jak płacić mniej za OC w Siemianowicach?

  • Dodano: 2019-03-06 17:45

Obowiązek wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej spędza sen z powiek wielu kierowcom z Siemianowic Śląskich. Oczywiście wynika to z wysokość składki, którą trzeba opłacić. A gdyby tak ją obniżyć? Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej! W artykule podpowiadamy, jak to zrobić w całkowicie bezpieczny i legalny sposób.

1. Porównaj oferty i wybierz najtańszą

W Siemianowicach Śląskich działają agencje i agenci ubezpieczeniowi, którzy z powodzeniem pomogą Ci w znalezieniu najtańszego OC. A to jest kluczowe z punktu widzenia maksymalnego obniżenia składki. Agenci dysponują specjalnymi porównywarkami, które za jednym razem pozwalają na obliczenie ceny OC w wielu firmach. Jeżeli dowiesz się, ile zapłacisz za polisę w poszczególnych towarzystwach, z łatwością wybierzesz najkorzystniejszą ofertę. Taki sam efekt można uzyskać, wyszukując ubezpieczenie w kalkulatorze OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl.

2. Zbieraj zniżki

Jeżeli jeszcze nie posiadasz maksymalnych zniżek ubezpieczeniowych, ich zdobycie przyczyni się do wyraźnego obniżenia ceny OC. Za każdy rok bezszkodowego kontynuowania polisy można liczyć na uzyskanie zniżek w wysokości 10%. Łatwo więc obliczyć, że w celu otrzymania pełnych zniżek trzeba jeździć bezpiecznie przez kilka lat. Właśnie ze względu na system zniżek przyznawanych z biegiem czasu kierowcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę motoryzacyjną, płacą tak wysokie składki.

3. Dodaj drugiego właściciela

Ta porada jest również skierowana do kierowców pozbawionych wysokich zniżek ubezpieczeniowych, czyli przede wszystkim osób młodych i pozbawionych historii ubezpieczeniowej. Oni są bowiem narażeni na wyjątkowo drogie OC, dlatego w ich interesie znajduje się uczynienie drugim właścicielem auta kierowcy, który posiada wysokie zniżki. Takie rozwiązanie sprawia, że polisa z miejsca staje się tańsza nawet o 50% w porównaniu z kwotą, jaką musiałby zapłacić kierowca młody, niedoświadczony i pozbawiony zniżek.

4. Przemyśl wybór auta

Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływa wiele czynników, a jednym z najważniejszych jest wybór auta. To, jakim samochodem jeździsz, w dużej mierze kształtuje cenę obowiązkowej polisy. Kluczowa w tym kontekście jest pojemność silnika, ponieważ po przekroczeniu 2000 cm3 składka wzrasta skokowo. Jeżeli więc nie chcesz przepłacać za OC, a jeszcze zastanawiasz się nad wyborem auta, zdecyduj się na model z silnikiem, którego pojemność jest mniejsza niż wspomniane 2000 cm3.

Dla ceny polisy znaczenie ma także marka i model. Mianowicie auta producentów, którzy w powszechnej świadomości kojarzą się z luksusem i sportem, są nieco droższe w ubezpieczeniu niż „zwykłe” samochody. Przykładowo, więcej zapłacisz za OC dla Audi, BMW czy Porsche niż dla Fiata, Opla czy Skody, nawet jeśli wszystkie pozostałe parametry będą identyczne. Na własną rękę przeprowadź kalkulację w kalkulatorze OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl i przekonaj się o tym osobiście.

5. Zrezygnuj z rozkładania składki na raty

Pozornie rozłożenie składki na raty może wydawać się korzystnym rozwiązaniem. Choć raty sprawiają, że jednorazowe obciążenie portfela jest mniejsze, to sumarycznie dwie lub cztery raty zawsze wychodzą drożej niż jedna. To koszt, z jakim wiąże się pójście klientom na rękę. Różnice się zauważalne, ponieważ za rozłożenie składki na raty towarzystwa ubezpieczeniowe dodatkowo doliczają sobie 10-20% do regularnej, bazowej ceny. Jeżeli więc chcesz oszczędzić, nie korzystaj z rat, tylko opłać OC za jednym razem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.