Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jak przeprowadzić samodzielnie remont łazienki?

  • Dodano: 2023-01-23 12:45

Remont łazienki stanowi często spore wyzwanie dla osób, które nie mają w tym temacie większego doświadczenia. W niniejszym artykule zostały zebrane wskazówki dotyczące tego procesu. Ile kosztuje remont i na co zwracać uwagę podczas planowania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w treści niniejszego wpisu.

Od czego zacząć remont łazienki?

Remont łazienki jest sporym przedsięwzięciem, do którego warto się przygotować. Przed rozpoczęciem prac, warto pamiętać nie tylko o estetyce, ale też o funkcjonalności gotowego pomieszczenia. W tym zakresie można skorzystać z usług projektanta albo samodzielnie dokonać decyzji związanych z zakupem konkretnego rodzaju płytek czy urządzeń sanitarnych. Pierwszym i najważniejszym pytaniem jest: czy lepiej będzie kupić wannę czy kabinę prysznicową?

Ten drugi wariant jest polecany szczególnie tym osobom, które chcą remontować niewielką łazienkę. Kabina prysznicowa zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, przez co można w łatwy sposób ustawić inne sanitariaty oraz meble w pomieszczeniu. Liczy się również to, jakiego rozmiaru umywalkę i toaletę chce się wybrać. Wszystko to ma ogromne znaczenie dla końcowego kosztu remontu.

Znaczenie ma również wybrana seria płytek. W markecie budowlanym w Siemianowicach Śląskich można zaopatrzyć się w produkty dobrej jakości o odpowiedniej klasie mrozoodporności i ścieralności. Korzystając z pomocy profesjonalnego sprzedawcy, łatwo można wybrać produkt, który spełni swoje zadanie, a jednocześnie będzie doskonale dopełnia łazienkę.

W jakie materiały trzeba się zaopatrzyć?

Chcąc przeprowadzić remont łazienki od zera, należy kupić kilka artykułów. Do najważniejszych należą:

  • płytki podłogowe i ścienne,
  • farba do malowania ścian w łazience,
  • fugi do wypełniania przestrzeni między kafelkami,
  • klej do płytek,
  • silikon uszczelniający,
  • biała armatura, czyli umywalka, toaleta i kabina prysznicowa,
  • meble łazienkowe np. lustro, szafka
  • oświetlenie łazienkowe.

Wszystkie wyżej wymienione produkty można znaleźć w market budowlany Siemianowice Śląskie. Dobrej jakości akcesoria remontowe oraz meble sprawią, że pomieszczenie będzie nie tylko łatwiejsze w remoncie, ale też bardzo funkcjonalne po jego zakończeniu.

Kto pomoże w wyborze produktów do remontu łazienki?

Chcąc kupić dobre jakościowo produkty do remontu łazienki, warto skorzystać z oferty fachowego punktu sprzedaży. Większy market budowlany w Siemianowicach Śląskich zapewnia dostęp do towaru różnych producentów w korzystnych cenach. W takich miejscach można zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne artykuły, a przy okazji też zweryfikować swoje pomysły z doświadczonym doradcą.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.