Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jak zwrócić nietrafione zakupy do sklepu internetowego?

  • Dodano: 2021-05-11 13:15, aktualizacja: 2021-05-13 13:02

Zakupy internetowe są dla wielu osób codziennością. To skuteczny sposób na zaoszczędzenia czasu oraz pieniędzy. Zróżnicowany asortyment sprawia, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić wyzwania. Brak możliwości zobaczenia/przetestowania produktu przed zakupem stanowi jednak spory minus. Istnieje ryzyko, że nie będzie on zgodny z oczekiwaniami. Nie jest to jednak równoznaczne ze zmarnowaniem gotówki - w takiej sytuacji należy dokonać zwrotu.

Dlaczego warto kupować w e-sklepach?

Zakupy online zapewniają wiele korzyści - właśnie dlatego przekonują się do nich nawet osoby starsze, które nie posiadają doświadczenia. W zdecydowanej większości przypadków złożenie zamówienia jest banalnie proste, więc nie potrzeba szczególnych umiejętności. Nie można również nie wspomnieć o kompleksowej pomocy obsługi - wystarczy skontaktować się z konsultantem drogą mailową lub telefoniczną, a z pewnością pomoże on rozwiązać zaistniałe problemy.

1. Szeroki asortyment - w e-sklepach można kupić niemal wszystko! Jest to wyśmienita propozycja dla tych, którzy stawiają na zróżnicowaną ofertę. Znalezienie niezbędnego produktu to tylko kwestia czasu. Jest to szczególnie istotne w przypadku artykułów o niskiej dostępności np. z edycji limitowanej. Asortyment sklepów stacjonarnych jest mocno ograniczony (np. z powodu niewielkiego metrażu).
2. Korzystne ceny - faktem jest, że ceny obowiązujące w sklepach online są zwykle o wiele niższe niż w obiektach stacjonarnych. Oczywiście towar jest oryginalny oraz pełnowartościowy, więc nie trzeba obawiać się nieprawidłowości. Jest to prawdziwa gratka dla osób oszczędnych, które rozsądnie inwestują gotówkę.
3. Nieprzeciętny komfort - złożenie zamówienia w sklepie online nie wymaga wychodzenia z domu. Ponadto, nie trzeba stosować się do ram czasowych. Decyzja może zostać dokładnie przemyślana. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby porównać ze sobą kilka różnych ofert, aby wybrać najkorzystniejszą.
4. Prawo do zwrotu - nie jest to dobra wola sprzedawcy. Każdy, kto zakupił towar drogą elektroniczną ma prawo do jego zwrotu bez podania przyczyny. Należy stosować się do obowiązujących terminów, które można znaleźć w regulaminie danej marki. Jeśli po otworzeniu paczki okazało się, że zawartość została uszkodzona, to konieczne jest zgłoszenie reklamacji.

Jak przebiega zwrot zakupionego towaru?

Jak już wspomniano, sklep internetowy nie może odmówić klientom zwrotu zakupionego towaru np. odzieży, obuwia, akcesoriów, sprzętów elektronicznych, książek. Istnieją grupy produktów, których odesłanie zwykle nie jest możliwe (m.in. bielizna, środki higieniczne, żywność). Przed złożeniem zamówienia należy zapoznać się z polityką danej marki. W każdym przypadku regulamin może być nieco inny.

Zwrot zakupionego towaru jest banalnie prosty. Jeśli nie masz pojęcia, od czego zacząć to zapoznaj się z poniższą instrukcją.
1. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie chęci zwrotu towarów. Zazwyczaj wiąże się to z wypełnieniem krótkiego formularza online. Warto podkreślić, że nie trzeba podawać przyczyny.
2. Sklep powinien wysłać wiadomość mailową, w której zawarty jest m.in. adres do wysyłki. W niektórych przypadkach paczka musi zostać oznakowana numerem wygenerowanym przez sprzedawcę.
3. Należy starannie zapakować produkty. Istotne jest, aby kompleksowo zabezpieczyć je przed negatywnym oddziaływaniem czynników otoczenia. Przesyłka nie może zostać uszkodzona podczas transportu.
4. Najprościej nadać paczkę kurierem. Najczęściej opłata leży po stronie osoby zwracającej towar. Dość rzadko sklepy internetowe proponują bezpłatny zwrot, jednak jest to możliwe.

Jak zamówić kuriera?

Kuriera można zamówić przez oficjalną stronę przewoźnika, jednak nie jest to zbyt opłacalne. Ci, którzy nie chcą przepłacać powinni skorzystać z oferty https://allekurier.pl. Koszt nadania przesyłki można obniżyć nawet o 70%, więc trudno wyobrazić sobie lepszą ofertę! Plusem jest także minimum formalności. Wycenę nadania paczki można otrzymać po uzupełnieniu formularza znajdującego się na stronie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.