Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Komfort rodzica a wózek dziecięcy

  • Dodano: 2017-03-29 09:15, aktualizacja: 2018-08-27 15:51

Wózek dziecięcy wybierają rodzice. Zwracają przy tym uwagę na wiele cech i funkcji pierwszego pojazdu ich dziecka. W przypadku wózka spacerowego na znaczeniu zyskuje komfort osoby, która go będzie prowadzić...

Dlaczego? Część dzieci, gdy zaczyna samodzielnie chodzić, jest bardzo zainteresowana otoczeniem, chce wszędzie zajrzeć i nie w głowie im grzeczne siedzenie we wózeczku. Są jednak sytuacje, np. ograniczenia czasowe, gdzie zabranie dziecka we wózku jest konieczne. Pociecha nie spędza na siedząco większości czasu, ale rodzic nadal musi operować wózkiem.

Producenci dbają o bezpieczeństwo dziecka, jego wygodę, ale nie zapominają o tych, którzy płacą za ich produkty. Wśród akcesoriów do wózka znajdują się tzw. konsole dla rodziców. To pojemne schowki mocowane przy kierownicy. Można tam pomieścić najważniejsze drobiazgi przydatne dorosłemu, jak i dziecku. Taki dodatek można dokupić do wózka Baby Jogger Vue Lite.

Drugie udogodnienie to uchwyt na kubek, gwarantujący stabilność pojemnika na napój i umieszczany na tyle wysoko, by rodzic nie musiał się schylać, szukać i zatrzymywać, gdy przebywa wraz z dzieckiem na powietrzu.

Trzecia kwestia, choć nawet ważniejsza od poprzednich, to możliwość blokowania kół. Ułatwia to przejazd wózkiem po różnych nawierzchniach. Koła mają znaczenie dla łatwości pokonywania barier architektonicznych, schodów, czy wsiadania/wysiadania z pojazdów komunikacji miejskiej.

Jednak najistotniejszą rzeczą, którą zrobiono dla rodziców jest zmniejszenie wagi wózków dziecięcych. Przykładowo spacerówki zawsze były lekkie. Sięgnięto w wózkach po aluminium, niekiedy z domieszką włókna węglowego. Konstrukcja wykonana z takich materiałów jest bardzo wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczne, czy rdzę.

W tym miejscu warto wspomnieć o regulowanej rączce. Zmiana kąta nachylenia jednocześnie zmienia wysokość, lepiej dopasowując wózek do wzrostu opiekuna.

Istotne jest okienko w budce, które posiada coraz więcej nowoczesnych modeli. Dzięki niemu, osoba prowadząca wózek, może w każdej chwili zerknąć co robi maluch, nie przerywając spaceru, nie zaglądając malcowi z nienacka zza daszku.

Pojemny kosz zakupowy, wykonany z siatki, umieszczany pod siedziskiem, mieści bardzo dużo rzeczy, dzięki czemu jest się lepiej przygotowanym, do zmiany pogody, konieczności przebrania pieluchy, wytarcia buzi, czy rączek.

Wielu dorosłych jest estetami, lubi dobierać kolory, nie zawsze ze względu na płeć, ale np. bycie na czasie. Producenci oferują bardzo szeroką gamę barw tkanin, ograniczeniem jest często jedynie gust kupujących.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.