Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Koperty bąbelkowe- gwarancja bezpieczeństwa każdej przesyłki

  • Dodano: 2018-02-16 11:45

Listy najczęściej trafiają do odbiorców w standardowych kopertach. Zdarza się jednak, że ich użycie sprawia, że przesyłka nie jest, delikatnie mówiąc, w najlepszej kondycji. A wystarczyło skorzystać z koperty bąbelkowej.

Lepsza od zwykłej

Koperty bąbelkowe różnią się od zwykłych kopert przede wszystkim wnętrzem. Wypełnione są one folią bąbelkową, czyli pęcherzykami powietrza, które chronią przesyłkę. Dzięki bąbelkom zawartość paczki jest lepiej amortyzowana podczas transportu. Kolejną jej zaletą jest ochrona naszej przesyłki przed czynnikami zewnętrznymi. Paczki podczas transportu narażone są na wilgoć, brud i kurz. Użycie koperty bąbelkowej sprawi, że jej zawartość nie ulegnie uszkodzeniu.

Koperty bąbelkowe – rozmiar dostosowany do potrzeb

Najczęściej w kopertach bąbelkowych wysyłane są drobne rzeczy, takie jak książki, płyty kompaktowe czy drobny sprzęt elektroniczny. Jednak koperty bąbelkowe są dostępne również w innych, o wiele większych, rozmiarach. Większość przesyłek pakowanych jest w koperty bąbelkowe o wymiarze C/13 lub D/14. Idealnie nadają się one do wysyłki przedmiotów o średniej wielkości, a właśnie takie najczęściej transportuje się w kopertach. Wymiar wewnętrzny koperty D/14 to 170x265 mm, czyli spokojnie zmieści się w nim książka o formacie A5 (148x210 mm).

Jednak jeżeli chcemy wysłać coś naprawdę dużego i nie mamy chęci ani czasu bawić się w pakowanie w karton, z pomocą przychodzą większe rozmiary kopert bąbelkowych. Zaczynając na E/15, a na K/20 kończąc – wybór jest naprawdę spory. Od wymiarów 210x265 mm aż do 350x470 mm, to robi wrażenie. Koperta bąbelkowa o rozmiarze K/20 jest większa od kartki formatu A3, co oznacza, że można w niej wysyłać naprawdę duże przesyłki.

Oprócz bardzo dużych kopert, niektóre firmy oferują również mniejsze koperty bąbelkowe. Rozmiar A/11 i B/12 sprawdzi się, gdy do wysłania mamy bardzo małą, pojedynczą rzecz.

Ekonomiczna i praktyczna

Koperty bąbelkowe są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa. Zapewniają bezpieczeństwo, dzięki czemu świetnie nadają się do wysyłki dokumentów. Duża liczba rozmiarów sprawia, że można w nich wysłać kilkaset stron ważnych papierów za jednym razem.

Koperty bąbelkowe mają jeszcze jedną przewagę nad, chociażby kartonem – są bardzo tanie. Za dziesięć sztuk koperty o rozmiarze D/14 zapłacimy mniej niż 3,50 zł. Z kolei paczka 10-ciu sztuk największych kopert nie przekroczy 9 złotych – kupisz TUTAJ. A zamawiając je w paczkach po 50 czy 200 sztuk, cena idzie drastycznie w dół. Nie od dziś przecież wiadomo, że więcej znaczy taniej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.