Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Liga Narodów UEFA - Polacy gotowi do starcia

  • Dodano: 2020-07-28 17:45

Pierwszy raz Ligę Narodów UEFA mogliśmy oglądać na przełomie 2018 i 2019 roku. Już wkrótce, ponieważ 3 września 2020 roku, rozpocznie się druga edycja tego wydarzenia. W imprezie bierze udział 55 drużyn, z których każda reprezentuje konkretne państwo, będące członkiem europejskiej federacji piłki nożnej. Wszystkie państwa dzielone są na 4 dywizje – od A do D. Warto wspomnieć, że zwycięstwo w każdej dywizji gwarantuje drużynie uczestnictwo w kolejnym Euro, co jest ogromną szansą dla wszystkich, którym nie uda się zakwalifikować w sposób tradycyjny. W tym roku Polska zmierzy się z Holandią, Bośnią i Hercegowiną oraz Włochami.

Polska Holandia Liga Narodów

Z Holendrami zmierzymy się dwukrotnie, pierwszy raz na stadionie w Amsterdamie 4 września, a drugi na stadionie śląskim w Chorzowie 18 listopada bieżącego roku. Według rankingu FIFA Holandia zajmuje 14 miejsce, a Polska 19, co może wiązać się z nie lada wyzwaniem dla naszych piłkarzy. Jeżeli jesteśmy fanami piłki nożnej, to nie moglibyśmy sobie wybaczyć opuszczenia takiego widowiska. Bilety na mecz Polska Holandia Liga Narodów możecie znaleźć tutaj: https://www.alebilet.pl/bilety/polska-holandia. Alebilet to portal, dzięki któremu możemy bezpiecznie kupić bilety z drugiej ręki. Dzięki skorzystaniu z jego usług mamy pewność, że bilety do nas trafią przed rozpoczęciem się konkretnego wydarzenia.

Mecz Polska Bośnia i Hercegowina Liga Narodów

Pierwszy mecz z Bośniakami odbędzie się 7 września, będzie to generalnie nasz drugi mecz w Lidze Narodów. Drugi raz spotkamy się z nimi 14 października na wrocławskim stadionie. Warto zaznaczyć, że Bośniacy plasują się niemal na 50 miejscu w rankingu FIFA, dlatego wielu z nas bardzo liczy na zwycięstwo Polaków. Nie pozostaje nic innego, jak zagrzać naszych reprezentantów gorąco do walki, zwłaszcza we Wrocławiu, gdzie transport do jednego z większych miast Polski nie powinien stanowić problemu.

Polska Włochy

Kolejne starcie Polaków odbędzie się również w dwóch miejscach. Na pierwszym meczu możemy się spotkać 11 października na Stadionie Energa w Gdańsku, natomiast drugi odbędzie się we Włoszech 15 listopada. Jeżeli mielibyśmy spojrzeć ponownie na ranking FIFA, to Włosi znajdują się na 13 miejscu, czyli 6 pozycji przed nami. Wielu z nas najbardziej obawia się właśnie rozgrywek z włoskimi piłkarzami. Mimo wszystko powinniśmy być dobrej myśli i kibicować naszym piłkarzom z całych sił.

Liga Narodów jest bardzo emocjonującym wydarzeniem, na które czekamy od wielu miesięcy. Zwłaszcza teraz, gdy obostrzenia związane z koronawirusem zostały złagodzone, znów możemy cieszyć się, dopingując naszych piłkarzy z trybunów, a nie wyłącznie sprzed telewizora. Dlatego spieszmy się z zakupem biletów na wyżej wymienione mecze, ponieważ znikają w zastraszającym tempie. W Polsce będziemy mogli kibicować naszym piłkarzom na stadionie w Chorzowie, Wrocławiu oraz Gdańsku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.