Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Masz nietolerancję glutenu lub laktozy - zamów specjalną dietę

  • Dodano: 2024-01-29 20:45

Planowanie posiłków to kluczowy aspekt zdrowego odżywiania. Prawidłowe odżywianie to nie tylko sposób na uzyskanie energii i sytości, to stworzenie harmonii pomiędzy preferencjami zdrowotnymi i smakowymi. W naszej firmie cateringowej TIM Catering układaniem programów zdrowego odżywiania zajmują się doświadczone dietetyczki a gotowaniem szef kuchni z zamiłowaniem do oryginalnych dań. Zbilansowana dieta pudełkowa plus plan treningowy to nierozłączny duet w uzyskaniu szczupłej sylwetki, zbudowaniu mięśni, poprawie zdrowia. Nasz catering wprowadził taką usługę i możesz zamówić dietę i plan treningowy jednocześnie. Trener personalny po zapoznaniu się z Twoimi parametrami i oczekiwaniami przygotuje odpowiedni zestaw ćwiczeń.

Czym jest zrównoważona dieta pudełkowa?

Planowanie posiłków pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu, energii i kontroli apetytu. Układając zbilansowaną dietę pudełkową dietetyk z naszego cateringu weźmie pod uwagę Twoje indywidualne potrzeby i stworzy harmonogram pasujący do Twojego stylu życia i celów. Twój plan zdrowego odżywiania zostanie spersonalizowany pod kątem potrzeb i preferencji. Może być elastyczny, a jednocześnie zrównoważony poprzez włączenie różnorodnych produktów spożywczych, kontrolowanie wielkości porcji i unikanie nadmiernego spożycia cukru i soli. Zdrowa i urozmaicona dieta pozwala zachować dobrą formę i zdrowie, to inwestycja w dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne, pozwala cieszyć się aktywnym życiem.

Specjalne diety proponowane przez catering?

W naszym cateringu dietetycznym dostępny jest program żywienia bez laktozy stworzony specjalnie dla osób, którym czasowo lub trwale przeciwwskazane jest spożywanie jakichkolwiek produktów mlecznych. Przyjemnym bonusem zdrowej diety pudełkowej Lactose Free jest szeroki zakres kaloryczny 1200 - 2750 kcal, co pozwoli zachować dobrą formę i zdrowie. Laktaza to enzym występujący w jelicie cienkim, który rozkłada laktozę (cukier mleczny) znajdującą się w żywności. Jednak u niektórych osób enzym ten praktycznie nie jest wytwarzany lub jego produkcja gwałtownie spada po chorobach jelitowych lub infekcjach.

W takim przypadku spożycie produktów mlecznych może powodować zwiększone tworzenie się gazów, kolkę jelitową, biegunkę, nudności i wymioty. Dietetyk z naszej firmy cateringowej układając program żywienia zastąpił produkty mleczne takimi które nie zawierają laktozy np. mleczkiem sojowym lub kokosowym. Dieta Lactose Free jest w pełni zbilansowana, różnorodna a posiłki są naprawdę smaczne.

Jaką dietę zamówić w cateringu przy nietolerancji glutenu?

Nasz program bezglutenowy przeznaczony jest dla osób ze zdiagnozowaną nietolerancją glutenu. Dieta pudełkowa Less Gluten zakres kaloryczny 1200 - 2750 kcal, ułożona przez dietetyka z naszego cateringu zapewnia zbilansowany i urozmaicony jadłospis dla osób, które muszą eliminować dość powszechne produkty spożywcze. Gluten to białko roślinne występujące w nasionach roślin zbożowych: pszenicy, żyta, owsa. U osób z nietolerancją pokarmową i chorych na celiakię gluten przedostający się do jelit zakłóca ich normalne funkcjonowanie, powodując bóle brzucha, biegunkę, gazy, wymioty i utratę apetytu. Specjaliści z naszego cateringu dietetycznego wprowadzili do diety bezglutenowej alternatywne produkty roślinne bez glutenu: kukurydza, proso, ryż, gryka, komosa ryżowa. Dieta Less Gluten jest w pełni zbilansowana, dlatego Twój organizm zostanie zaopatrzony w makroskładniki, witaminy, minerały, błonnik, antyoksydanty.

Za co doceniany jest catering dietetyczny?

Jeśli nie wiesz którą dietę pudełkową wybrać, skorzystaj z pomocy naszego kalkulatora kalorii. To pomoże Ci obliczyć najlepszą kaloryczność dla siebie. Zapytamy Cię o płeć, cel (odchudzanie, utrzymanie wagi, przybranie na wadze), wiek, wzrost, wagę, rodzaj aktywności fizycznej, preferencje. Na tej podstawie otrzymasz dietę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. Jeżeli chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji z naszymi dietetyczkami zadzwoń na podany numer telefonu. Chcesz zapłacić mniej za swoją dietę? W naszej firmie cateringowej w Katowicach (https://timcatering.pl/catering-dietetyczny/katowice/) możesz! Jeżeli zamówisz dietę na dłuższy czas jej cena będzie sporo niższa. Jest jeszcze inna ewentualność - jeśli zamówisz więcej niż jedną dietę na ten sam adres otrzymasz od nas spory rabat. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dlatego cieszymy się dużym uznaniem na rynku usług gastronomicznych. Otrzymujemy pozytywne opinie na temat jakości naszych posiłków oraz innych usług.

Podsumowanie

Każdy człowiek potrzebuje zdrowej żywności, dlatego dostawa zbilansowanej diety pudełkowej do domu została uznana za doskonałe rozwiązaniu przy redukcji wagi, poprawianiu sprawności fizycznej czy cukrzycy. To urozmaicone menu opracowane przez specjalistów. Z naszego cateringu dietetycznego TIM Catering korzystają zawodowi sportowcy oraz osoby prowadzące aktywny tryb życia. Osoby walczące z nadwagą które chcą szybko i bezpiecznie schudnąć a także te które osiągnęły już rezultaty, ale chciałyby zachować szczupłą sylwetkę. Nawet jeśli masz wystarczająco dużo czasu, trudno jest poprawnie porównać składniki i uwzględnić niuanse zdrowej diety. Lepiej zaufać specjalistom z naszej firmy cateringowej, regularnie zamawiając dostawę zdrowego odżywiania do swojego domu.

Masz nietolerancję glutenu lub laktozy - zamów specjalną dietę

Justyna DudekJustyna Dudek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.