Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Oman - odkryj jego urok!

  • Dodano: 2018-01-16 14:30

Oman jest idealnym miejscem na wakacje. To państwo arabskie oferuje znacznie więcej niż tylko przyjemne plaże. Poszukaj pięknych górskich i pustynnych krajobrazów, aby doświadczyć tego wszystkiego na własnej skórze! W Omanie możesz odkryć zupełnie inną stronę Arabii, niż ta którą znajdziesz w sąsiednich Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dlaczego wakacje Oman?
To miejsce pełne:

• niezmierzonych gór,
• niesamowitych wybrzeży,
• pustynnych oaz.

Pozwala doświadczyć zupełnie różnych krajobrazów w jednym kraju. Zachowana antyczna architektura pałaców i fortów czyni z Omanu interesujący alternatywny przystanek długodystansowych podróży do Dubaju i Abu Zabi, z rozległymi odcinkami na których spotkasz nietknięte wybrzeże i wiele dekadenckich hoteli do wyboru, stąd last minute Oman jest doskonałą opcją na luksusową ucieczkę od codzienności.

Najlepszy czas na wczasy Oman
Najlepszymi miesiącami do odwiedzenia Omanu są marzec, kwiecień, wrzesień i październik, kiedy dni są w dużej mierze ciepłe i suche, a temperatury wynoszą od 26 do 35 ° C. Styczeń-marzec jest nieco chłodniejszy i częściej występują sporadyczne opady deszczu. W miesiącach letnich staje się tu bardzo gorąco i wilgotno - tak bardzo, że wiele hoteli zamyka szereg swoich restauracji i barów na świeżym powietrzu.

Najważniejsze wydarzenia związane z Omanem
Osadzony na wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego, jest to jedno z najbardziej tradycyjnych miejsc w regionie. Są tam zabytkowe zamki i źródła termalne, można tam odkryć fiordy i fascynującą przyrodę, oraz cieszyć się autentyczną kulturą i wyśmienitą kuchnią w czystej urodzie krajobrazu Omanu.

Jak przeżyć takie wakacje?
Wystarczy, że wejdziesz na portal www.wycieczka.pl i znajdziesz tam najlepszą ofertę last minut dostosowaną do Twoich potrzeb. Bez względu na to czy chcesz tam się wybrać na romantyczny wypad z ukochaną czy też planujesz niezapomniane rodzinne wakacje – Oman jest zdecydowanie miejscem, które Cię nie rozczaruje! O tym jednak możesz się przekonać w pełni jedynie osobiście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.