Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej  - czy może mieć wpływ na zdrowie? 

  • Dodano: 2021-10-13 12:15

Nie da się ukryć, że posiadanie auta bardzo często wiąże się z kosztami i nie dotyczy to tylko ubezpieczenia czy tankowania. Serwisowanie poszczególnych elementów pojazdu również potrafi niekiedy pociągnąć nas za kieszeń. Jednak nie oznacza to, że możemy pozwolić sobie na zaniedbanie regularnych przeglądów. Dotyczy to zarówno układu wtryskowego czy opon, jak i klimatyzacji. Chociaż sprawne urządzenie zapewniające nam komfort termiczny wydaje się niekiedy nie być na naszej liście priorytetów, to jednak często awaria może negatywnie wpłynąć również na nasze zdrowie. Dlaczego raz na jakiś czas warto zdecydować się na ozonowanie klimatyzacji? Oto kilka dobrych powodów. 

Ozonowanie klimatyzacji – usuń bakterie i grzyby 

Bakterie, wirusy i roztocza nie są widoczne gołym okiem, jednak stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Niestety, ale wiele takich szkodliwych czynników z czasem zaczyna gromadzić się w naszym układzie klimatyzacji, co sprawia, że jadąc samochodem, wdychamy wiele nieczystości. Alergicy oraz astmatycy mogą przez to mierzyć się z pogorszonym samopoczuciem, ale prędzej czy później konsekwencje zdrowotne dosięgną każdego. Ozonowanie klimatyzacji samochodowej pomoże rozwiązać ten problem oraz pozbyć się z auta nieprzyjemnego zapachu zagrzybionego urządzenia. 

Ozonowanie klimatyzacji – unikaj przegrzania 

Brak sprawnej klimatyzacji niestety wiąże się także z dużym dyskomfortem w upalne letnie dni. Otwarte okna nie zawsze są w stanie załatwić sprawę, kiedy auto wymaga chłodzenia od środka. W skrajnych przypadkach grozi nam przegrzanie, a co za tym idzie zwiększa się ryzyko wypadku. Gorąco sprawia bowiem, że nasza koncentracja spada. Więcej informacji na temat tego, dlaczego ozonowanie klimatyzacji jest niezwykle istotne oraz ciekawa oferta dla mieszkańców Torunia i Bydgoszczy, znajdują się tutaj https://www.hgl-lasota.pl/uslugi/ozonowanie. Jeśli więc cenimy sobie komfort jazdy lub zależy nam na tym, aby nie narażać naszych pasażerów, powinniśmy zainteresować się usługami serwisowania i ozonowania. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.