Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Projekty domów z garażem - jak odnajdą się na wąskiej działce?

  • Dodano: 2021-09-28 16:45

Wąska działka może stanowić niemały problem, szczególnie jeśli nie wiesz, jak sobie z nią poradzić. Na szczęście z pomocą przychodzą studia projektowe, oferujące projekty domów, które sprawdzają się nawet na najbardziej wymagających przestrzeniach. Konstrukcje dopasowane do wąskich działek są z reguły węższe i dłuższe oraz nierzadko nie uwzględniają wszystkich udogodnień, jakie życzyłby sobie inwestor. Z tego powodu nieczęsto w tej kategorii widuje się projekty domów z garażem. Czy w takim razie to oznacza, że są niemożliwe do zrealizowania na niewielkich parcelach? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Projekty domów z garażem – czy są rozwiązaniem dla Ciebie?

Projekty domów z garażem to plany specyficznych konstrukcji, które niestety nie sprawdzą się na każdej połaci. Przede wszystkim wymagają więcej miejsca. Nawet jeśli w teorii zmieszczą się na działce, w praktyce uniemożliwią aranżację ogrodu czy budowę placu zabaw dla dzieci. Działka pod zabudowę musi więc zapewniać optymalną ilość miejsca. Ale to nie wszystko! Aby pozwolić sobie na realizację projektu domu z garażem, inwestor musi mieć odpowiedni budżet. Budowa garażu wiąże się bowiem z dodatkowymi kosztami, na które nie każdego stać. I chociaż wydawać by się mogło, że dom z garażem jest idealnym rozwiązaniem dla każdej zmotoryzowanej osoby, czasami okazuje się, że na danej połaci po prostu nie ma racji bytu. Ale jeśli należysz do grona osób, którym warunki pozwalają na budowę domu z garażem, musisz zastanowić się, jaki projekt najlepiej zrealizować. Do wyboru są najróżniejsze garaże, w tym w bryle budynku lub oddzielnie. Którą opcję najlepiej wybrać?

Garaż – w bryle budynku, z przodu, czy może oddzielnie?

Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru projektu domu z garażem, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę rozmieszczenie garażu. Dla inwestorów posiadających wąską działkę najlepszym rozwiązaniem będzie dom z garażem z przodu. Taki garaż nie tylko nie zajmuje wiele miejsca, ale dzięki temu, że jest wysunięty, skraca podjazd do minimum. To z kolei sprawia, że odśnieżanie nie będzie tak problematyczne. Garaż w bryle budynku ma jednak swoje wady. Pierwszą z nich jest nieskuteczna absorpcja hałasu. Warkot silnika może zakłócić spokojny sen domowników. Jednak brak konieczności wychodzenia z budynku, by dostać się do samochodu, może to wynagrodzić. Z kolei garaż oddzielony od reszty domu chroni przed wszelkimi hałasami, ale za to nie prezentuje się tak dobrze, jak garaż w bryle budynku. Każda opcja ma więc swoje plusy i minusy. To, którą z nich wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie. 

Projekty domów z garażem – postaw na wygodę

Nie ma wątpliwości, że największym plusem domów z garażem jest wygoda, jaką zapewniają. Brak konieczności szukania miejsca parkingowego i ochrona auta przed kradzieżą to ogromne zalety tego rozwiązania. Możliwość realizacji projektu dostępnego w bazie gotowych projektów domów to także spora wygoda dla inwestorów. Pracownie projektowe, takie jak https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_jednorodzinnych_z_garazem_dwustanowiskowym.html, oferują wiele ciekawych propozycji. Co najlepsze, projekty domów z garażem dostępne są online, więc można przejrzeć je nie ruszając się z kanapy. Dzięki temu, że większość z nich uwzględnia kosztorys, inwestorzy nie muszą martwić się, że nie wystarczy im funduszy na wybrane udogodnienia. Kosztorys pomaga inteligentnie zarządzać budżetem i zaplanować go w taki sposób, by można było jak najlepiej wykorzystać potencjał posiadanej parceli.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.