Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Protetyka stomatologiczna – poznaj protezy nakładkowe 

  • Dodano: 2021-10-27 09:15

Stomatolog pomaga swoim pacjentom w różnych sytuacjach. Najczęściej wizyta w klinice stomatologicznej kojarzy się nam z wizytą bólową, kiedy to mamy nadzieję na szybkie pozbycie się uciążliwych dolegliwości. Jednak jak się często okazuje, dentysta może pomóc nam także w leczeniu naszych kompleksów. Dzięki interwencji specjalisty możemy cieszyć się pięknym uśmiechem, nawet jeżeli nasze uzębienie pozostawia wiele do życzenia. Protetyka stomatologiczna jest dziedziną, w której powinniśmy szukać pomocy, jeżeli posiadamy braki w jamie ustnej będące dla nas powodem do wstydu. Czym konkretnie zajmuje się protetyk w klinice stomatologicznej oraz dlaczego warto zainteresować się protezami nakładkowymi? Postaramy się przybliżyć ten temat. 

Protetyka stomatologiczna – czym się zajmuje? 

Stomatologia ma wiele odgałęzień, a jedną z nich jest właśnie protetyka. Zajmuje się ona przede wszystkim odtwarzaniem utraconego uzębienia. Protetyk często pomaga ofiarom wypadków, których zęby uległy bardzo dużemu uszkodzeniu oraz wspomaga rehabilitację pooperacyjną. Bardzo często do kliniki zgłaszają się także osoby, które mają braki w uzębieniu z powodu podeszłego wieku. Niezależnie jednak od przyczyny, warto zgłosić się do stomatologa na konsultację protetyczną. Nie będzie on nas oceniał i bez względu na okoliczności postara się nam pomóc. 

Protezy nakładkowe – czym są? 

Bardzo wygodnym i często wybieranym rozwiązaniem problemu z brakami w jamie ustnej są protezy nakładkowe. Poleca się je szczególnie tym osobom, które posiadają szczątkowe uzębienie, na które taką protezę można założyć. W celu ustabilizowania protezy nakładkowej wykorzystuje się naturalne korzenie pacjenta. Pomagają w tym specjalne haczyki. Sprawia to, że czujemy się bardziej komfortowo. Procesy żucia, dzięki tego typu protezom przebiegają w taki sposób, że nasz organizm odczuwa je w taki sam sposób, jak gdybyśmy wykorzystywali naturalne uzębienie. Na tej stronie https://perfektsmile.pl/protetyka-stomatologiczna/ można znaleźć adres protetyka w Brodnicy oraz więcej informacji na temat różnych rodzajów protez. Warto umówić się na konsultację, jeśli mieszka się w okolicy. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.