Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Rysowanie może być proste

  • Dodano: 2021-07-06 10:15

Każdy kiedyś rysował, ale nie każdemu dobrze to wychodziło. Sam zaliczam się raczej do tej drugiej grupy, ale zawsze podziwiałem osoby, które potwarzą stworzyć realistyczne obrazy. Im rysunek lepiej oddaje rzeczywistość, tym większe wrażenie na mnie robi. W gronie moich znajomych są osoby, które zajmują się rysunkiem na zdecydowanie wyższym poziomie i znam ich drogę dochodzenia do aktualnego stanu wiedzy i umiejętności. Chciałbym Ci drogi czytelniku trochę przybliżyć różne sposoby na zdobywanie wiedzy, ze szczególnym uwzględnieniem kursów rysunku. Zatem nie przedłużajmy i sprawdźmy jak efektywnie uczyć się rysować.

Nauka rysowania

Wiele osób tłumaczy się brakiem talentu. Prawda jest taka, że talent ułatwia pewne rzeczy, ale nie decyduje o tym czy dobrze rysujemy. Tutaj potrzebna jest wprawa i poznanie schematów, zresztą tak jak niemal z każdą dziedziną życia. Kwestia talentu zaczyna mieć znaczenie gdy już techniczne aspekty rysowania mamy bardzo dobrze opanowane, ale wtedy ciężko mówić o nauce rysowania.

Naturalnie pierwszym miejscem, w którym rozpoczynamy poważniejszą przygodę z rysowaniem jest internet. Obecnie mało kto korzysta z drukowanych poradników, skoro wszystko jest dostępne z poziomu komputera. Z internetowych kursów jesteśmy w stanie wynieść trochę przydatnej wiedzy i jeżeli naprawdę się przyłożymy efekty będą widoczne. Problem w tym, że pomimo oglądania filmów możemy wprowadzać do naszych prac błędy, a brak drugiej osoby, która nas koryguje będzie prowadzić do zachowania złych schematów. Wiedza płynąca z darmowych kursów najczęściej jest wyrywkowa nie wyczerpuje tematu i ułożona w czysto losowy sposób. Płatne kursy wypadają tu lepiej, jednak wciąż interakcja z “prowadzącym kurs” jest znikoma bądź zerowa a to właśnie spojrzenie bardziej doświadczonej osoby i jej uwagi potrafią pchnąć nas do przodu z trzecią prędkością kosmiczną.

To do czego zachęcam to kursy rysunku, podczas takich kursów jesteś w stanie robić progres w tempie nieosiągalnym dla innych metod. Uczęszczanie na zajęcia wymaga od nas regularności, a chęć nie pozostawania w tyle, prowadzi do tego, że często rysujemy również w domu powtarzając sobie wiedzę zdobytą podczas ostatnich zajęć. Naturalnie nauka rysowania nie ma nic wspólnego z rywalizacją, ale najlepszym motorem napędowym zawsze jest moment, w którym jesteśmy w stanie narysować coś co jeszcze tydzień temu wydawało się poza naszym zasięgiem. Ogromną rolę w całym procesie nauczanie ma kadra dydaktyczna. Musi mieć nie tylko doświadczenie i wiedzę, ale również umiejętności nauczania. Niestety wiele osób o ogromnych zdolnościach nie potrafi przekazać dalej swojej wiedzy. Jednak gdy już trafisz pod odpowiednie skrzydła, to naprawdę nie pożałujesz swojego wyboru.
Im większe miasto tym więcej szkół rysunku masz do wyboru. Wraz z konkurencją często rośnie również jakość świadczonych usług, choć tutaj nie należy dopatrywać się reguły. Zawsze przed wyborem szkoły zadbaj o sprawdzenie opinii na jej temat i pamiętaj, że im więcej ocen tym większe prawdopodobieństwo, że są to oceny prawdziwe. Warto sprawdzić również portale społecznościowe i różne strony, które zbierają się zbieraniem opiniii w celu dogłębnego sprawdzenia danej firmy. Gdy już wybierzesz najlepszą szkołę ze swojego regionu pozostaje zapisać się na kursy i rozpocząć kształcenie. 

Wrocławska Szkoła Rysunku Domin

Znalezienie odpowiedniej szkoły rysunku nie jest takie proste jakby mogło się wydawać. W dużych miastach jest całkiem sporo szkół zajmujących się przeprowadzaniem prywatnych lekcji. Jednak nie wszystkie gwarantują zbliżony poziom, a jedne wyróżniają się znacząco na tle innych. Przykładem może być tu Wrocławska Szkoła Rysunku Domin, której kursanci uzyskują bardzo dobre wyniki na egzaminach z ASP czy Architektury. Tempo zdobywania wiedzy od lajka do osoby zaawansowanej jest naprawdę imponujące. Również atmosfera na samych zajęciach sprawia, że lekcje stają się prawdziwą przyjemnością. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą DOMIN i wyboru jednego z oferowanych kursów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.