Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Skup złomu - kiedy warto się wybrać?

  • Dodano: 2021-09-07 10:15

Na każdy samochód prędzej czy później przyjdzie czas. Pytanie tylko czy decyzja o oddaniu go na złomowisko przypadnie na nasze barki, czy kogoś innego. Czasem nie warto odsprzedawać auta dalej, dzieję się tak głównie, gdy wiemy, że auto jest w tragicznym stanie technicznym i dalsze jego użytkowanie grozi wypadkiem. Jednak nie jest to jedyna sytuacja, w której zgłaszamy się na złomowisko, wiele osób nie chce po prostu brać udziału w procesie sprzedaży auta o niewielkiej wartości. Czas i nerwy poświęcone na sprzedaż wolą spożytkować w inny sposób. Sprawdźmy, jak wygląda sprzedaż samochodu na złomisko i dlaczego warto to zrobić.

Skup złomu

Ustalmy na początku fakty, skup złomu nie jest w stanie zagwarantować Ci takich pieniędzy jak indywidualny nabywca. Samochody trafiające na złom zazwyczaj warte są kilkaset złotych, dużo zależy od ich wagi. Zdecydowanie łatwiej jest nam się rozstać z autem, gdy wiemy, że inwestycja się spłaciła i przeliczając koszty auta na miesiące użytkowania, te okażą się niewysokie. Złomowisko to miejsce, na które trafiają również auta powypadkowe i niekompletne. W takich sytuacjach jest to jedyny sposób na odzyskanie chociaż części pieniędzy. Naturalnie możemy próbować odzyskać sami część części do dalszej odsprzedaży, ale jak przeliczy się czas na to poświęcony, to okaże się, że lepiej było w pracy wziąć parę nadgodzin niż stresować się całym procesem. Na złomowiskach nie patrząc czy trafia do nich Audi, Skoda czy Volvo, kluczową rolę odgrywa waga pojazdu, chociaż jeżeli można odzyskać wartościowe części z auta to możesz negocjować cenę.

Dobry skup złomu jak Adaxs skup złomu Strzegom zajmuje się odkupywaniem od klientów nie tylko aut osobowych, ale również samochodów dostawczych czy pojazdów rolniczych. Warto sprawdzić czy złomowisko w Twojej okolicy również zajmuję się złomowaniem takich pojazdów.

Dobrze, ale sprzedaż auta powypadkowego to najprostszy scenariusz, raczej jesteśmy do tego zmuszeni, nikt nie będzie trzymał złomu pod blokiem czy na podwórku. Inaczej wygląda sytuacja, gdy mamy tzw. auto na chodzie, czyli pojazd raczej średnio komfortowy, ale spełniający swoją funkcję transportową. Taki samochód teoretycznie też można sprzedać, problem w tym, że mało kto będzie chciał go kupić. Będąc uczciwym sprzedawcom i wypisując wszystkie problemy w ogłoszeniu, liczba potencjalnych kupców drastycznie spadnie a i negocjacja ceny na niewiele się zda. Taki samochód to również worek bez dna, ciągle do niego dokładamy i coraz częściej ląduje u mechanika niż na publicznych drogach. W pewnym momencie należy usiąść przed kalkulatorem i dokładnie policzyć wszystkie koszty i zastanowić się czy nie lepiej wybrać kolejne auto, a to oddać na skup i otrzymać trochę pieniędzy.

W przypadku bardziej sprawnych aut, ale wciąż o niskiej wartości pieniężnej, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Tutaj faktycznie częściej opłacalne wydaje się sprzedanie auta poprzez portale ogłoszeniowe. Tylko nie można zapominać o istotnych kosztach, jak umieszczenie ogłoszeń na wspomnianych portalach, czy czas, który też jest kosztem. W końcu w pracy dostajesz wynagrodzenie za swój czas. Gdy przeliczysz czas spędzony na sprzedaży auta, często okaże się, że wyjdą z tego setki a nawet tysiące złotych. W końcu rzadko zdarza się, żeby sprzedać auto w ciągu miesiąca a kontakt z klientem zabiera czas i jest męczący. W przypadku samochodów z niższej półki cenowej, często potencjalni klienci wybrzydzają, jakby kupowali auto z salonu, negocjują irracjonalnie ceny i wiele spotkań kończy się fiaskiem bez zamknięcia transakcji. Jeżeli przewidujesz, że tak może być w Twoim przypadku to również warto rozważyć złomowanie samochodu.

Wybierając złomowisko pamiętaj sprawdzić, czy posiadają niezbędne dokumenty do prowadzenia działalności i rozbiórki aut. Profesjonalne stacje demontażu pojazdów, utylizują samochody z minimalną szkodą dla środowiska. Dobre złomowiska oferują również pieniądze do ręki i darmowy dojazd do klienta w określonym obrębie. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.