Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Startujesz z własną firmą? Szukaj oszczędności na druku!

  • Dodano: 2017-12-05 14:00

Wprowadziłeś swój pomysł na biznes w życie. Załatwiłeś wszystkie niezbędne formalności. Jesteś pełen optymizmu i energii do pracy. Chciałbyś zająć się tym, czym każda młoda firma – ekspansją i pozyskiwaniem jak najlepszych klientów. Nie pozwól, by zwiększone koszty funkcjonowania biura już na starcie były dla Ciebie kulą u nogi.

Koszty, koszty...

Startując z własnym biznesem wolisz przeznaczyć posiadane środki finansowe na konkretne cele, na przykład rozbudowę działu reklamy lub sprzedaży. Niestety, w dalszym ciągu nie unikniesz działania w tradycyjny sposób – na papierze. Biuro lub firma nie mogą funkcjonować bez posiadania drukarki czy kopiarki. Jeszcze niedawno miałeś tylko jedno rozwiązanie: mogłeś zakupić nowy lub używany sprzęt drukujący, który z reguły niemało kosztował. Na tym Twoje wydatki bynajmniej się nie kończyły – musiałeś dbać o regularne serwisowanie sprzętu i wymianę niezbędnych do jego funkcjonowania materiałów eksploatacyjnych.

Wynajem drukarki jako rozwiązanie?

Jeśli prowadzisz firmę, być może korzystasz z leasingu na samochód. Jest to wygodne rozwiązanie, które przynosi wymierne oszczędności. Dlaczego nie miałbyś skorzystać z analogicznego rozwiązania dla drukarek i kopiarek? Dla firm działających w Katowicach i na terenie województwa śląskiego są już dostępne oferty wynajmu lub dzierżawy urządzeń drukujących i kopiujących. Jest to rozwiązanie, które z pewnością warto przemyśleć. Odpowiednio dobrana oferta może być dla Twojej firmy szansą na głęboki oddech finansowy.

Jak to działa?

Wynajem drukarki lub kopiarki jest bardzo prosty. Specjalista z firmy oferującej takie usługi odbędzie z Tobą rozmowę, by dokładnie poznać Twoje wymagania. Następnie zaproponuje Ci sprzęt, który będzie skrojony pod oczekiwania Twojego biznesu. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy – zwykle okres wynajmu i dzierżawy zaczyna się od dwunastu miesięcy. Zamówiony sprzęt drukujący i kopiujący otrzymujesz błyskawicznie, co ważne – nie ponosisz żadnych kosztów związanych z jego zakupem. Twoje zobowiązania finansowe to koszt papieru oraz kwota miesięcznego abonamentu. Reszta, czyli niezbędny serwis techniczny i dostarczenie materiałów eksploatacyjnych leżą po stronie firmy oferującej wynajem lub dzierżawę drukarki. Już na tym etapie ponosisz konkretne, wymierne oszczędności.

Masz pełną kontrolę

Dobrym rozwiązaniem jest dodanie do umowy wynajmu lub dzierżawy drukarki specjalnego programu komputerowego. Program taki pozwala właścicielowi lub menedżerowi na pełną kontrolę nad wydrukami i kopiami w biurze. Aplikacja dostarcza także wielu niezbędnych danych do analizy: kilkoma kliknięciami możesz sprawdzić, kto z Twoich pracowników drukuje najwięcej i który dział generuje największe koszty druku. Audyt przeprowadzony za pomocą programu pomoże Ci wdrożyć rozwiązania oparte na racjonalnym gospodarowaniu urządzeniami i materiałami eksploatacyjnymi. Oprócz oszczędności dla Twojego biznesu, dbasz równocześnie o środowisko naturalne. Dzięki analizie danych pochodzących z programu ograniczysz zużycie papieru i tonerów, jak również energii elektrycznej.


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.