Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Tani pakiet OC z AC? To możliwe!

  • Dodano: 2017-07-24 14:30

Kupujesz pakiet OC i AC – zyskujesz. Sprawdź dlaczego opłaca się łączyć polisy, jak znaleźć najlepszą ofertę i jakie dodatkowe ubezpieczenia ewentualnie uwzględnić w pakiecie.

Autocasco – dlaczego warto

AC to nieobowiązkowe ubezpieczenie, które zapewnia maksymalnie szeroki zakres ochrony. W porównaniu z innymi polisami komunikacyjnymi jest najbardziej rozbudowane, ale jednocześnie najdroższe. Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie OC - najtaniejuagenta.pl to strona, na której znajdziesz więcej informacji na jego temat. Dowiesz się z niej m.in. tego, że OC zawiera wyłącznie całkowicie podstawowy zakres ochrony, dlatego chcąc czuć się zabezpieczonym jako kierowca, zdecydowanie warto sięgnąć po autocasco.

Jak działa autocasco? Zasada jest prosta: jeśli Twój samochód zostanie uszkodzony, zniszczony lub skradziony, otrzymasz odszkodowanie w wysokości pokrywającej straty. Co istotne, nie ma przy tym znaczenia, z czyjej winy powstała szkoda – rekompensatę przyznaje się bowiem nie tylko, gdy jesteś poszkodowany, ale również winowajcą lub gdy zdarzenie było efektem wypadków losowych. Zastanawiając się nad wyborem autocasco, warto rozważyć pakiet z OC.

 

W pakiecie korzystniej

Dobranie autocasco do OC w jednym pakiecie jest skutecznym sposobem na zaoszczędzenie nawet 250 zł przy zakupie. Pakiet obejmuje co najmniej dwa ubezpieczenia kupowane jednocześnie. Towarzystwa patrzą przychylnie na klientów, którzy korzystają z takich łączonych ofert, gwarantując zniżki przy każdym pakiecie.

Pakiet oczywiście można powiększyć o dodatkowe ubezpieczenia poza AC, do czego za chwilę dojdziemy. W jego ramach kilka polis kosztuje sumarycznie taniej niż gdyby kupować każdą osobno. Różnice wynoszą kilkanaście-kilkadziesiąt zł na jednym ubezpieczeniu – przy kilku polisach robi się niezła suma. Dokładne koszty różnych pakietów pozwala sprawdzić porównywarka OC i AC - najtaniejuagenta.pl.

 

A może coś więcej

Pakiet OC + AC jest co prawda najpopularniejszy, jednak w razie potrzeby nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go zmodyfikować, dodając kolejne polisy. Kierowcy często powiększają pakiet o tanie ubezpieczenie NNW, które gwarantuje odszkodowanie w razie poważnych obrażeń zdrowotnych lub śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku drogowego.

Kto dużo podróżuje na dalekich dystansach, powinien rozważyć dobranie assistance. To ubezpieczenie pozwala nie przejmować się awariami i zniszczeniami auta i gwarantuje fachową pomoc w razie tego typu problemów. Polecanymi przez towarzystwa dodatkami do pakietu są też ubezpieczenia szyb i opon, w ramach których naprawa lub wymiana opon bądź szyb odbywa się na koszt towarzystwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.