Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Wycieraczka zewnętrzna przed drzwi wejściowe - jaką wybrać?

  • Dodano: 2020-04-01 10:15

Wycieraczka zewnętrzna powinna być przede wszystkim wytrzymała, a jednocześnie wygodna w codziennej eksploatacji. Powinna być ona również dopasowana do pory roku - wiadomym jest, że jesienią oraz zimą zwiększa się ilość mokrych zanieczyszczeń, które przenoszone są do wnętrza budynku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy przeanalizować kilka różnych czynników. Wbrew pozorom solidny produkt wcale nie musi kosztować majątku.

Miejsce użytkowania


Wycieraczka zewnętrzna znajdująca się pod drzwiami domu musi skutecznie zatrzymywać piach, wodę, czy też śnieg. W innym przypadku wspomniane zanieczyszczenia zostaną przeniesione do pomieszczenia, a utrzymanie go w należytej czystości będzie nie lada wyzwaniem. Dobrą opcją wydaje się być wycieraczka gumowa, która może być użytkowana nawet w najcięższych warunkach.

Mieszkania w bloku lub apartamentowcu są mniej narażone na brud, ponieważ część zanieczyszczeń zatrzymuje się na wycieraczkach znajdujących się pod budynkiem. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wycieraczkę tekstylną, czy też wykonaną z naturalnego materiału np. włókna kokosowego. W miejscach użyteczności publicznej lepiej sprawdzają się modele z tworzyw sztucznych, gdyż łatwiej utrzymać je w dobrym stanie.

Wzornictwo

Oczywistym jest, że wycieraczka pod drzwi powinna być nie tylko praktyczna, ale również estetycznie wykonana. Znaczenie mają nawet najmniejsze detale. Faktem jest, że materiał tekstylny jest trudny w czyszczeniu. Pochłania on wodę, a także inne substancje. Właśnie dlatego takie wycieraczki polecane są głównie na wiosnę i lato. Alternatywą są modele z włókien naturalnych, które mogą posiadać np. dekoracyjne napisy.

Alumatex to popularny producent wycieraczek z tworzyw sztucznych. Produkty gumowe również mogą prezentować się nienagannie. Usatysfakcjonują tych, którzy cenią sobie minimalizm. Prawdą jest, że takie wzornictwo można bez trudu wpasować w dowolne otoczenie, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Ponadto istnieje możliwość produkcji na wskazany wymiar.

Wycieraczki zewnętrzne od Alumatex: https://www.alumatex.pl/produkty/wycieraczki-zewnetrzne/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.