Trening systemu alarmowania i ostrzegania – 17-21 maja

Czas czytania: 1 min.

Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie informuje, że w dniach 17-21 maja 2021 r. odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania.

Odbędzie się to w związku z organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych krajowym ćwiczeniem RENEGADE/SAREX-21,, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia na terenie miasta Siemianowice Śląskie syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013r.,poz. 96) , w przypadku syren alarmowych sygnałami są :

  • ogłoszenie alarmu – dźwięk modulowany trwający trzy minuty,
  • odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.
Autor / Źródło
Karolina Goik / UM Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe