Wiadomości z Siemianowic Śląskich

14. Silesia Marathon zabezpieczali siemianowiccy mundurowi

  • Dodano: 2022-10-04 06:15, aktualizacja: 2022-10-03 21:27

Ponad 5 tysięcy uczestników widniało na listach startowych 14 edycji Silesia Marathon. Biegacze rywalizowali na 3 dystansach: ultramaratonu, maratonu i półmaratonu.

Policjanci na Silesia Marathon

Trasa 14 edycji Silesia Marathon przebiegała jak co roku przez nasze miasto. Zawody te są największą imprezą biegową na Śląsku oraz jednym z większych maratonów w Polsce. W tegorocznej edycji na liście startowej widniało ponad 5 tysięcy zawodników. Trasa, jaką mieli do pokonania, prowadziła przez 4 miasta: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie oraz Chorzów. W związku z tym ulice miast na czas biegu musiały być całkowicie zamknięte bądź zmieniona została organizacja ruchu. Aby wszystko przebiegało sprawnie i zarówno uczestnicy zawodów, jak i ich kibice byli bezpieczni, na ulicach pojawiło się więcej patroli policyjnych.

W pracy nad bezpieczeństwem wspierali ich strażnicy miejscy, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wolontariusze. Biegacze byli dopingowani przez kibiców w naszym mieście, co dodawało im sił na pokonanie kolejnych kilometrów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również