Wiadomości z Siemianowic Śląskich

5 marca rusza kwalifikacja wojskowa

  • Dodano: 2018-02-28 07:45, aktualizacja: 2018-02-27 11:57

5 marca rusza w naszym mieście kwalifikacja wojskowa  i potrwa do 16 marca br. W tym okresie mężczyźni podlegający kwalifikacji wojskowej muszą stawić się przed Powiatową Komisją Lekarską w Siemianowicach Śl. przy ul. Jana Pawła II 1.

O mającej się rozpocząć kwalifikacji wojskowej informowały już obwieszczenia wojewody śląskiego , które dnia 15 stycznia br. pojawiły się w różnych punktach naszego miasta.

Do wszystkich osób objętych obowiązkiem stawienia się do kwalifikacji wojskowej zostały już wysłane imienne wezwania ze wskazaniem miejsca, terminu i  godziny stawiennictwa oraz dokumentów, które należy z sobą zabrać.

Należy pamiętać, że choć polska armia jest zawodowa i nie ma obecnie powszechnego poboru do wojska, kwalifikacja wojskowa jest nadal obowiązkowa. Dlatego ważne jest, by zgłosili się do niej wszyscy ci, którzy otrzymali wezwanie.

Przypominamy, że tegoroczna kwalifikacja dotyczy mężczyzn rocznika 1999, a więc tych, którzy w bieżącym roku kończą 19 rok życia. Wzywani do kwalifikacji będą również mężczyźni z roczników 1994-1998, którzy do tej pory z jakichś powodów uniknęli tego obowiązku oraz kobiety urodzone w latach 1994-1999 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej (tegoroczne absolwentki szkół     i uczelni medycznych, weterynaryjnych i kierunków psychologicznych).

Zwracamy również uwagę, że za niestawienie się do kwalifikacji wojskowej grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

autor: Izabela Pesel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również