Wiadomości z Siemianowic Śląskich

6500 zł mandatu dla 26-latka. Potrącenie starszej kobiety w rejonie cmentarza

  • Dodano: 2022-11-02 06:30, aktualizacja: 2022-11-01 20:13

Wysokim mandatem karnym zakończyła się jazda dla kierowcy transita w słoneczną niedzielę. 29-latek wykonywał manewr cofania jadąc po chodniku i nie zauważył idącej nim starszej kobiety.

Potrącenie 80-latki

W niedzielę, policjanci z ruchu drogowego zostali wezwani do zdarzenia, do jakiego doszło w rejonie cmentarza. Według zgłoszenia miała tam zostać potrącona piesza. Na miejscu policjanci zastali 29-letniego kierowcę transita, który przyznał się do tego, że jechał tyłem chodnikiem i nie zauważył idącej nim kobiety. Ratownicy medyczni udzielili 80-latce niezbędnej pomocy, na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie i rażące naruszenie przepisów drogowych kierowca został ukarany przez policjantów mandatami karnymi o łącznej wysokości 6500 złotych. Dodatkowo "zdobył" jeszcze 16 punktów karnych.

Apelujemy do kierujących oraz pieszych, szczególnie teraz w okresie związanym z Dniem Wszystkich Świętych, o czujność i rozwagę na drogach oraz w rejonach cmentarzy. W związku z prognozowaną słoneczną pogodą, apelujemy o ostrożność. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również