Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Akcja deratyzacji od 23 września w Siemianowicach Śląskich

  • Dodano: 2023-09-20 11:30

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie informuje,że w okresie od 23 września do 22 października należy przeprowadzić powszechną, obowiązkową akcję deratyzacji, polegającą na jednoczesnym wyłożeniu trutki przeciwko gryzoniom, zgodnie z Zarządzeniem nr 975/2020 Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie z dnia 10 lutego 2020 roku.

Deratyzacja w Siemianowicach Śląskich

Zgodnie z zapisami art. 22 ust. 1 Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi – Właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością są zobowiązani utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególności:

  1. prowadzić prawidłową gospodarkę odpadami oraz ściekami;
  2. zwalczać gryzonie, insekty i szkodniki;
  3. usuwać martwe zwierzęta z nieruchomości;
  4. usuwać odchody zwierząt z nieruchomości.

Do przeprowadzenia akcji deratyzacji należy stosować preparaty zgodne z ust z dnia 9 października 2015 roku o produktach biobójczych- t.j Dz. U. Z 2021 r.,poz.24 .

W związku z dużą ilością zgłoszeń dotyczących szczurów na terenie miasta należy przypomnieć również wszystkim mieszkańcom, że wzrost ilości szczurów na osiedlach wynika z zaniedbań samych lokatorów. Przypominamy, że rozrzucanie resztek jedzenia wokół miejsc składowania odpadów, nieprawidłowa segregacja śmieci i dokarmianie gołębi jest surowo zabronione. - czytamy na stronie UM Siemianowice Śląskie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również