Wiadomości z Siemianowic Śląskich

"Budujemy własną przyszłość". Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 im. św. Jana Pawła II w ZSOiZ

  • Dodano: 2022-04-25 06:30, aktualizacja: 2022-04-24 18:24

#AkcjaSuperEdukacja. W szerokim wachlarzu oferty edukacyjnej Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 im. św. Jana Pawła II znajdują się zawody z różnych branż zawodowych, w tym budowlanej, motoryzacyjnej, mechanicznej oraz branży spedycyjno – logistycznej.

Przyszłościowy zawód

Nauka w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie to propozycja dla osób pragnących wszechstronnego rozwoju. W tym zawodzie uczniowie nauczą się montować systemy suchej zabudowy (wykonywać ścianki działowe, sufity podwieszane oraz montaże okładzin ściennych i płyt podłogowych) oraz wykonywać roboty malarskie, tapeciarskie, posadzkarskie i okładzinowe. Uczniowie podczas nauki przystępują do obowiązkowego egzaminu zawodowego z zakresu ‎jednej kwalifikacji wyodrębnionej w ‎zawodzie – BUD.11 Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych. Absolwenci tego kierunku mogą kontynuować naukę w Branżowej Szkole II stopnia w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie. Uczniowie w trakcie zajęć praktycznych zdobywają doświadczenie praktyczne w szkolnych, nowoczesnych pracowniach przygotowanych do wykonywania wszelakich prac budowlanych. Pracownie są wyposażone w specjalistyczne narzędzia i urządzenia. Zdobywaną wiedzę teoretyczną oraz praktyczną uczniowie przekładają na bezpośrednie działania, dokonując m.in. remontu szkolnych pomieszczeń. Absolwenci kierunku są bardzo atrakcyjnymi pracownikami na rynku pracy ze względu na szeroki zakres uprawnień do wykonywania prac remontowo – budowlanych.

Oprócz klas profilowanych proponuje się także naukę w tzw. klasie wielozawodowej. To propozycja dla osób pragnących zdobyć fach w zawodach głównie rzemieślniczych, gdzie praktyczna nauka zawodu odbywa się pod okiem doświadczonego pracodawcy posiadającego tytuł mistrza w zawodzie. Podczas zajęć szkolnych uczniowie uczą się przedmiotów ogólnych, a wiedzę teoretyczną w zakresie zawodowym zdobywają podczas teoretycznych kursów zawodowych, na które uczeń zostanie skierowany do Centrum Kształcenia Zawodowego w Rudzie Śląskiej.

W klasie tej proponujemy przede wszystkim naukę z branży motoryzacyjnej w zawodach: lakiernik samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy czy elektromechanik pojazdów samochodowych. Zajęcia praktyczne odbywają się bezpośrednio u pracodawców na podstawie umowy młodocianego pracownika. Jesteś fanem motoryzacji? To propozycja dla Ciebie! - czytamy na stronie UM.

Zaprasza się także do nauki w zawodzie magazynier-logistyk obecnie poszukiwanym przez pracodawców z branży spedycyjno – logistycznej. W ciągu 3 lat nauki zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie: przyjmowania i wydawania towarów z magazynu, ich przechowywania, ponoszenia odpowiedzialności za towar zgromadzony w magazynie oraz prowadzenia dokumentacji magazynowej. Po zdaniu egzaminu w obrębie kwalifikacji SPL.01 będziesz miał możliwość kontynuowania nauki w Branżowej Szkole II stopnia i zdobycia tytułu technika.

W obrębie branży mechanicznej proponuje się także naukę w zawodzie operator obrabiarek skrawających. To propozycja dla wszystkich, którzy lubią nowe technologie. Absolwent po ukończeniu szkoły może pracować we wszystkich przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących obróbkę skrawaniem, zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i urządzeń mechanicznych, maszyn budowlanych itp.

Zaprasza się do odwiedzenia naszej strony www.zsoiz.szkolnastrona.pl oraz profilu na Facebooku https://www.facebook.com/ZSZ2ZSOIZ/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również