Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Centrum Leczenia Oparzeń o zdrowiu na warsztatach!

  • Dodano: 2024-01-26 09:45, aktualizacja: 2024-02-08 13:59

Trzy kolejne środy, począwszy od 10.01.br uczniowie Śniadeka uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych pracowników Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Mając zdrowie, mamy wszystko

Dwa pierwsze spotkania prowadzone były w formie warsztatów, podczas których młodzież mogła wykazać się kreatywnością, sprawdzić swoją wiedzę i zweryfikować dotychczasowe przekonania. Były to warsztaty zatytułowane „ Z cukrzycą na Ty” oraz „ Choroby naczyń- miażdżyca”. Ciekawym aspektem pierwszego spotkania była możliwość zbadania poziomu cukru we krwi, zaznajomienie się z glukagonem, glukometrem. Podczas drugiego spotkania prelegentki poruszyły niezwykle ważne aspekty jak wpływ stylu życia, diety, genetyki na choroby naczyń. Nasi goście opowiedzieli również o działaniach prewencyjnych w tym zakresie. Ostatnie spotkanie było prowadzone w formie wykładu zatytułowanego „ Zaburzenia odżywiania”. Było one swoistym podsumowaniem i zamknięciem serii, ponieważ akurat problemy z odżywianiem dotykają właśnie nastolatków i wśród tej grupy zachorowalność jest niezwykle wysoka. Leczenie jest kompleksowe i obejmuje aspekty psychologiczne, psychiatryczne i somatyczne związane z tymi zaburzeniami, jednakże wcześniej wykryta choroba ma dobre rokowania.

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” – głosił w swojej przysiędze Hipokrates, prekursor profilaktyki, przeszło 2400 lat temu.

Ta znana maksyma jest aktualna po obecne czasy. Centrum Leczenia oparzeń apeluje o edukowanie młodzieży, zachęcanie jej do aktywności ruchowej i zwiększanie świadomości.

Centrum Leczenia Oparzeń o zdrowiu na warsztatach!

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: UM Siemianowice Śl. / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również