Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Chciała zainwestować, została z długiem. Oszustwo na 79-letniej siemianowiczance!

  • Dodano: 2023-06-07 06:15, aktualizacja: 2023-06-07 06:25

Przez brak czujności i rozeznania w kwestiach związane z inwestowaniem pieniędzy, 79-letnia siemianowiczanka ma teraz do spłacenia sporą kwotę. Podjęte przez nią rozmowy w sprawie inwestycji w gazociąg miały jej przynieść duże zyski, a przysporzyły poważnych problemów finansowych.

79-latka na portalu społecznościowym znalazła ogłoszenie o możliwości inwestowania w gazociąg. Chęć zarobienia pieniędzy skłoniła ją do kontaktu z przedstawicielem firmy, który wyjaśnił jej, na czym wszystko polega i polecił wpłacić na konto 1100 złotych, które miały być wykorzystane do inwestycji. Polecił też ściągnąć aplikację, za pośrednictwem której miała utrzymywać z nim kontakt. Rzekomy broker poprosił o dowód osobisty i inne dane, ponieważ koniecznym było założenie konta w banku, gdzie miały spływać zyski.

Ufna kobieta udostępniła dane

Rozmówca przekazał jej także, że aby zwiększać zyski, musi w jej imieniu zaciągnąć kredyty i uspokajał, że wszystko jej się w niedługim czasie zwróci. Kiedy kobieta zaciągnęła pożyczki, kontakt z "pomocnym" brokerem się urwał, zostawiając ją z finansowymi zobowiązaniami.

Kolejny raz apelujemy o zdrowy rozsądek, czujność oraz nieudostępnianie danych poufnych, jakimi są dane z dokumentów tożsamości, numery PESEL, PIN-y do kart płatniczych czy loginy i hasła. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również