Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dwa parkingi już gotowe

  • Dodano: 2021-10-08 06:30, aktualizacja: 2021-10-07 22:03

Zakończono wymianę nawierzchni dwóch osiedlowych parkingów. Pierwszy z nich znajduje się w Michałkowicach na ul. W. Sikorskiego – przy cmentarzu, natomiast drugi na Bańgowie, w okolicach Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. K. Szymanowskiego.

W takcie prac budowlanych m. in. zdemontowano wysłużone nawierzchnie, wykonano roboty ziemne oraz warstwę podbudowy, wyregulowano urządzenia infrastruktury technicznej oraz ułożono nowe nawierzchnie z płyt ażurowych – (przy ul. Sikorskiego) oraz kostki brukowej (przy ul. Szymanowskiego). Modernizacja kosztowała 103 521,28 zł.

Zadanie drogowe

Inwestycja jest elementem większego zadania drogowego pn. „Wymiana nawierzchni chodników i parkingów w wybranych lokalizacjach na terenie miasta Siemianowice Śląskie”. Dotychczas w ramach niego zakończono modernizacje chodników przy ulicy Bratniej i Zielonej 7. W toku jest budowa chodników na ulicach Maciejkowickiej (przy cmentarzu) i Fabrycznej. Natomiast w przyszłym tygodniu zaplanowano rozpoczęcie remontu chodnika na ulicy Kilińskiego. Przewidziany koszt wymiany nawierzchni chodników wyniesie 281.978,73 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również