Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dwóch rozbojarzy aresztowanych

  • Dodano: 2018-08-28 13:15

Trzech młodzieńców zaczepiło przechodzącego ulicą Powstańców mężczyznę i pobiło go. Jakby tego było mało, ukradli mu sprzęt budowlany, który niósł ze sobą. Powiadomieni o tym zdarzeniu kryminalni szybko ustalili, kim byli brutalnie działający sprawcy.

Przydatny tutaj okazał się monitoring sklepowy. 20-latek i o rok od niego młodszy kolega zostali zatrzymani. Za popełniony rozbój sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie. Na ulicy Powstańców mężczyzna został zaatakowany przez trzech młodzieńców. Sprawcy bili go i kopali. Ukradli mu sprzęt budowlany, który niósł ze sobą. Pokrzywdzony został zabrany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Powiadomieni o tym zdarzeniu kryminalni szybko ustalili, kim byli napastnicy. Pomocny w tej sprawie okazał się sklepowy monitoring, który zarejestrował postacie młodzieńców. Stróże prawa rozpoznali na nagraniu siemianowiczaninów. To, że ich typowania są słuszne, potwierdziły wykonane w sprawie czynności dowodowe. 20-latek i o rok od niego młodszy kolega zostali zatrzymani przez mundurowych. Usłyszeli zarzuty za rozbój i kradzież rozbójniczą. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec nich areszt na okres 3 miesięcy. Zatrzymanie ostatniego rozbojarza jest dla mundurowych tylko kwestią czasu. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również