Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dzielnicowy przybliżył Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  • Dodano: 2020-10-01 06:30, aktualizacja: 2020-09-30 20:40

Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się do programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. "Niepodległa na lata 2017-2022".

26 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich odbył się event poświęcony świętowaniu odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbył się on w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. "Niepodległa na lata 2017-2020".

Celem tego programu było również zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową naszego państwa. Uczestnicy mogli zobaczyć stanowiska przygotowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Powstaniec Śląski" oraz wziąć udział w grze terenowej pod hasłem "Idą Powstańcy". Dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana przygotowały występ artystyczny, a harcerze uczyli musztry i zachęcali do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i harcerskich. Dzięki uprzejmości Muzeum Powstań w Świętochłowicach została zaprezentowana wystawa pn. "Śląsk- droga do Niepodległości". Do wydarzenia został zaproszony także siemianowicki dzielnicowy mł.asp. Mariusz Farat. Zachęcił on do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa podkreślając, że za jej pomocą można zadbać o to, co dzieje się w naszej okolicy i nie tylko. Uzupełnieniem tego był pokaz pierwszej pomocy w aspekcie Covid-19, który przygotował ratownik z siemianowickiego WOPR. 

Za udział w tym programie dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich wręczyła podziękowania dla Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich nadkom. Rafała Stańko oraz dzielnicowego mł.asp. Mariusza Farat.

Dzielnicowy przybliżył Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.