Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dzielnicowy przybliżył Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  • Dodano: 2020-10-01 06:30, aktualizacja: 2020-09-30 20:40

Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się do programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. "Niepodległa na lata 2017-2022".

26 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemianowicach Śląskich odbył się event poświęcony świętowaniu odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbył się on w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. "Niepodległa na lata 2017-2020".

Celem tego programu było również zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową naszego państwa. Uczestnicy mogli zobaczyć stanowiska przygotowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Powstaniec Śląski" oraz wziąć udział w grze terenowej pod hasłem "Idą Powstańcy". Dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana przygotowały występ artystyczny, a harcerze uczyli musztry i zachęcali do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i harcerskich. Dzięki uprzejmości Muzeum Powstań w Świętochłowicach została zaprezentowana wystawa pn. "Śląsk- droga do Niepodległości". Do wydarzenia został zaproszony także siemianowicki dzielnicowy mł.asp. Mariusz Farat. Zachęcił on do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa podkreślając, że za jej pomocą można zadbać o to, co dzieje się w naszej okolicy i nie tylko. Uzupełnieniem tego był pokaz pierwszej pomocy w aspekcie Covid-19, który przygotował ratownik z siemianowickiego WOPR. 

Za udział w tym programie dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich wręczyła podziękowania dla Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich nadkom. Rafała Stańko oraz dzielnicowego mł.asp. Mariusza Farat.

Dzielnicowy przybliżył Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również