Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Dzień Hutnika na muzyczną nutę w SCK Park Tradycji

  • Dodano: 2022-05-06 13:15

Dzień Hutnika, przypadający 4 maja, to ważne święto w Siemianowicach Śląskich. Wszak to powstanie i rozwój Huty Laura dały początek naszemu miastu. Ciężka i wymagająca praca setek hutników przez stulecia wpływała na kształt Siemianowic Śląskich. Dzień św. Floriana jest okazją, by oddać hutnikom hołd oraz złożyć im życzenia.

Nie inaczej było i w tym roku. Obchody rozpoczęła msza święta w intencji Hutników w kościele pw. Świętego Antoniego z Padwy, oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Świętego Floriana na skwerze Laura.

Całość obchodów dopełniła wieczorna część w SCK Parku Tradycji. Miejscu, gdzie nie tylko odbywają się wydarzenia artystyczne i kulturalne, ale także można zapoznać się z historią kopalń i hutnictwa w Siemianowicach Śl.

Wieczór w Sali widowiskowej rozpoczęły życzenia dla wszystkich hutników, a następnie na scenie pojawił się Duetu Karo. Koncert – na który składały się największe przeboje zespołu – spełnił oczekiwania licznej publiczności. Przez ponad godzinę wszyscy bawili się przy dźwiękach tego popularnego zespołu, nie raz dając się wciągnąć do wspólnego śpiewu oraz zabawy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również