Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Fundacja "Wolne Miejsce" podziękowała za współorganizację Wigilii dla Samotnych

  • Dodano: 2023-02-02 07:00, aktualizacja: 2023-02-01 21:06

We wtorek, 31 stycznia 2023 r., pani Beata Gałecka – Druga Zastępca Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, spotkała się z prezesem Fundacji „Wolne Miejsce”, Mikołajem Rykowskim.

Pan Prezes przekazał podziękowania dla prezydenta Rafała Piecha za współorganizację Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych 2022.

Fundacja działa na rzecz osób samotnych i potrzebujących

Podziękowania za współpracę powinny być również skierowane do wolontariuszy z Siemianowic którzy działają razem z fundacją. Jak przy każdym już świątecznym śniadaniu i wigilii, posiłki przygotowuje młodzież z Zespołu Szkół Cogito w Siemianowicach Śląskich. W organizacji samej wigilii pomagali również wolontariusze z Siemianowic, m.in. uczniowie II LO im. J. Matejki oraz nasi aktywni seniorzy Kazimierz Izydorczyk i Marek Greiner.

Fundacja „Wolne Miejsce” prowadzi sklepy socjalne. Najbliższy – „Spichlerz”, znajduje się na ul. Tysiąclecia 82 w  Katowicach. Mogą z niego korzystać również mieszkańcy Siemianowic. W dni robocze na podstawie skierowania z fundacji (szczegóły na miejscu w „Spichlerzu”) lub w soboty, kiedy zakupy może zrobić każdy.

Fundacja "Wolne Miejsce" podziękowała za współorganizację Wigilii dla Samotnych / fot. UM Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również