Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jechał motorowerem mimo zakazu. Co grozi 19-latkowi?

  • Dodano: 2019-04-25 10:00

Nawet 3 lata więzienia grozi 19-latkowi, który jechał motorowerem wbrew sądowemu zakazowi.

Mężczyzna wpadł podczas policyjnej kontroli na ulicy Plebiscytowej

Wtedy okazało się, że posiada aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do 2021 roku. Dodatkowo motorower, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC.

Przebieg zdarzenia

Tuż przed godziną 22.00 policjanci z drogówki zauważyli jadący ulicą Plebiscytową motorower, na którym zasłonięte były tablice rejestracyjne. Jednośladem jechał 19-letni siemianowiczanin. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie może kierować pojazdami mechanicznymi, ponieważ zakazał mu tego sąd. Sądowy zakaz dopiero co zaczął go obowiązywać, a jego koniec miał przypaść w 2021 roku. Ponadto motorower nie był ubezpieczony i nie miał aktualnych badań technicznych. 19-latek wkrótce odwiedzi komendę, gdzie śledczy przedstawią mu zarzut za popełnione przestępstwo. Grozi mu nawet 3 lata więzienia.  

Komentarze (1)    dodaj »

  • Roman

    Dobra dobra strach sie was bać tylko piszecie glupoty 3 lata wiezienia ja jakos dostawalem po 1 miesiacu lub 3miesiace to sąd decyduje nie jakas jebnięto policja.Policja to mi może naskoczyc i tak was sie nie boje.Policja w Siemianowicach jest nic nie warta same debile itd Zamiast lapac przestępców to idą na łatwizne i wmawiają ludzią głupoty.Jeśli policjant nie umi byc policjantem to radził bym zawód zmienic.A wracając do łatwego zarobku to wlepic komuś mandat za sikanie picie piwa.A jeśli chodzi o wmawianie to dam przykład.Przyjezdza kobieta autem z synem.Kobieta parkuje auto na parkingu i idzie do domu a syn przesiada i sobie siedzi w aucie i nadjeżdza policja i w mawia osobie ze on kierowal.Powtarzam siemianowicka policja jest nic nie warta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również