Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Jednogłośnie uchwalono budżet miasta na rok 2019

  • Dodano: 2018-12-27 13:30

Ponad podziałami politycznymi - budżet miasta został jednogłośnie przyjęty.

Wczorajsza, tak zwana budżetowa, sesja nowej Rady Miasta, pokazała, że Siemianowice Śląskie w 28 lat po utworzeniu samorządów terytorialnych w Polsce, wypracowały już dojrzały poziom demokratycznej dyskusji pomiędzy różnymi ideologicznie ugrupowaniami. Dzięki temu, bez względu na przynależności partyjne do PiS, PO, KO, SLD czy też działanie z ramienia lokalnego stowarzyszenia, w sprawach kluczowych dla miasta, radni stoją murem za propozycjami prezydenta miasta i urzędników. Taka postawa z kolei daje nam mandat do uznawania naszej gminy w regionie, jako miasta stabilnego politycznie, przewidywalnego w swoich długofalowych planach nastawionych na mieszkalnictwo, inwestycje i innowacje. Podczas czwartkowej (20.12) sesji 22 radnych jednogłośnie przyjęło projekt budżetu miasta na 2019 rok oraz wieloletnią prognozę finansową na lata 2019-2029.

Projekt zakłada dochody budżetu w wysokości 358 645 417 mln zł. Wydatki oszacowano na 368 145 417 mln zł, w tym na inwestycje przeznaczono 50 mln zł z uwzględnieniem środków unijnych.

Zarówno projekt jak i wieloletnia prognoza finansowa na lata 2019-2029 zostały pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową – opinie RIO odczytał skarbnik miasta, Henryk Falkus. Ponadto swoją akceptację wyraziła komisja finansowo-budżetowa Rady Miasta, której zdanie przedstawił jej przewodniczący, Wojciech Matczak.
Po przyjęciu powyższych uchwał prezydent miasta, Rafał Piech podziękował wszystkim współpracownikom oraz radnym za pracę nad przygotowaniem przyszłorocznego budżetu.

Podczas sesji miało miejsce także kilka miłych akcentów. Najpierw złożono życzenia urodzinowe skarbnikowi, Henrykowi Falkusowi. Następnie salę sesyjną odwiedzili harcerze z Betlejemskim Światełkiem, będącym symbolem nadziei i pokoju między narodami. Zwieńczeniem tej części sesji było złożenie podziękowań, przez przedstawicieli Rady Seniorów Barbary Merty i Jerzego Namysło, na ręce prezydenta miasta m.in. za wsparcie przy przygotowaniu Senioraliów.

Jednogłośnie uchwalono budżet miasta na rok 2019


Źródło: UM Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również