Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kilka tysięcy podrobionych akcesoriów do telefonów komórkowych nie trafi do obrotu

  • Dodano: 2022-12-20 06:00, aktualizacja: 2022-12-19 20:39

Policjanci z referatu zwalczającego przestępczość gospodarczą siemianowickiej komendy zabezpieczyli towar z naniesionymi podrobionymi znakami towarowymi znanego producenta telefonów komórkowych. Dzięki temu kilka tysięcy podróbek nie trafi na rynek.

Podróbki nie trafią na rynek

O tym, że na terenie Siemianowic prowadzona jest działalność gospodarcza, której właściciel wprowadza do obrotu podrobiony towar, siemianowickich policjantów powiadomili śledczy z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. To właśnie oni wpadli na trop przestępczego procederu polegającego na stałym wprowadzaniu za pośrednictwem Internetu do obrotu sprzętu elektronicznego oraz akcesoriów sygnowanych znakiem znanego producenta. Pokrzywdzony podmiot złożył wniosek o ściganie sprawcy tego przestępstwa określonego w Ustawie Prawo własności przemysłowej.

Siemianowiccy policjanci w firmie zabezpieczyli ponad 2500 sztuk silikonowych etui, na których było naniesione logo producenta oraz ponad 150 sztuk kabli do ładowarek do telefonów komórkowych tegoż producenta. Straty, jakie poniósł producent z tytułu sprzedaży podrobionych artykułów, z pewnością wyniosą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dokładna kwota będzie jednak znana po oszacowaniu ich przez pokrzywdzonego. Dopiero wtedy właściciel firmy usłyszy zarzut za popełnione przestępstwo wprowadzania do obrotu podrobionych artykułów. Grożą za to nawet 2 lata więzienia.

Kilka tysięcy podrobionych akcesoriów do telefonów komórkowych nie trafi do obrotu / fot. KMP Siemianowice Śl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również