Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kolejne lokale mieszkalne dla mieszkańców

  • Dodano: 2021-10-15 06:15, aktualizacja: 2021-10-15 06:32

W ramach projektu unijnego pn. "Rozwój mieszkaniowej infrastruktury społecznej miasta Siemianowice Śląskie SORSAL IV" wyremontowano 36 mieszkań socjalnych usytuowanych w budynkach na terenie całego miasta.

Są to mieszkania m. in. przy ulicach: Powstańców, Sobieskiego, Śląskiej, Matejki, Głowackiego, Kołłątaja, Żwirki i Wigury, Poprzecznej, Kościelnej, Hutniczej, Waryńskiego, al. Młodych, Śmiłowskiego, Wierzbowej, Bratniej, Krótkiej, Kościuszki, Staszica, św. Barbary i Bocznej.

Dofinansowanie pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020 w wysokości 1.142.333,02 zł (kwotę przyznano na remont 39 lokali, z czego trzy wyremontowano już w latach poprzednich) umożliwiło realizację szeregu prac remontowo-budowlanych związanych z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, remontem  ścian, sufitów i podłóg, wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej i instalacji elektrycznej oraz wykonaniem ogrzewania. Całkowity koszt modernizacji lokali wyniósł pond 1,2 mln zł. Odnowione pustostany zostaną wkrótce przydzielone lokatorom oczekującym na mieszkania socjalne.

Powyższy projekt realizowany jest na terenie Siemianowic Śląskich od kilku lat. Jego celem jest przystosowanie do pełnienia funkcji socjalnych lokali z zasobu gminy, których stan techniczny uniemożliwia zasiedlenie. W rezultacie w latach 2017-2021 wyremontowano łącznie 70 mieszkań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również