Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kolejne wyróżnienie w Rankingu "Perły Samorządu"

  • Dodano: 2020-10-14 06:30, aktualizacja: 2020-10-13 20:53

Po raz kolejny, chociaż niestety w formie online, odbyła się Gala prestiżowego rankingu "Perły Samorządu".

Po raz kolejny też, Siemianowice Śląskie, oceniane w kategorii gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców, otrzymały w nim wyróżnienie. Podobnie, jak w roku ubiegłym zostały sklasyfikowane na miejscu 6. Po rocznej przerwie rankingiem objęto także włodarzy miast – prezydent Rafał Piech zajmujący w 2018 roku 8 pozycję, w roku 2020 uplasował się na miejscu 5.

Ranking Perły Samorządu honoruje najlepsze gminy oraz ich włodarzy, nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa Kapituła Rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej – głównego  organizatora.

Miano Pereł Samorządu trafia do tych, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale również w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia. Nagradzane są samorządy wyróżniające się jakością zarządzania i jakością życia mieszkańców. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również