Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Kwalifikacja wojskowa w Siemianowicach Śląskich rusza 5 marca

  • Dodano: 2019-03-01 15:30

5 marca br. rusza w naszym mieście kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 15 marca br.

W tym okresie mężczyźni podlegający kwalifikacji wojskowej i niektóre kobiety muszą stawić się przed Powiatową Komisją Lekarską w Siemianowicach Śl. przy ul. Jana Pawła II 1.


O mającej się rozpocząć kwalifikacji wojskowej informowały już obwieszczenia Wojewody Śląskiego , które 18 stycznia br. pojawiły się w różnych punktach naszego miasta.

Stawienie się do kwalifikacji wojskowej jest obowiązkowe

Do wszystkich osób objętych obowiązkiem stawienia się do kwalifikacji wojskowej zostały już wysłane imienne wezwania, ze wskazaniem miejsca, terminu i  godziny stawiennictwa oraz dokumentów, które należy z sobą zabrać.
Należy pamiętać, że choć polska armia jest zawodowa i nie ma obecnie powszechnego poboru do wojska, kwalifikacja wojskowa jest nadal obowiązkowa. Dlatego ważne jest, by zgłosili się do niej wszyscy ci, którzy otrzymali wezwanie.

Kto podlega obowiązkowi kwalifikacji wojskowej?

Tegoroczna kwalifikacja dotyczy mężczyzn rocznika 2000, a więc tych, którzy w bieżącym roku kończą 19 rok życia. Wzywani do kwalifikacji będą również mężczyźni z roczników 1995-1999, którzy do tej pory z jakichś powodów uniknęli tego obowiązku oraz kobiety urodzone w latach 1995-2000 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej (tegoroczne absolwentki szkół  i uczelni medycznych, weterynaryjnych i kierunków psychologicznych).


Niestawienie się do kwalifikacji wojskowej grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również