Siemianowice Śląskie - portal miejski Siemianowice.net.pl

Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Maltretowali 4-miesięczne dziecko, które trafiło do szpitala pobite, połamane i wygłodzone

  • Dodano: 2020-05-05 10:45

Siemianowicki sąd tymczasowo aresztował matkę i jej partnera, którzy znęcali się nad 4-miesięczną dziewczynką. Niemowlę było niedożywione i wykończone, a obrażenia były tak poważne, że konieczna była natychmiastowa operacja. 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

W piątek wczesnym rankiem katowiccy policjanci poinformowali siemianowickich mundurowych o tym, że w jednym ze szpitali wykonali czynności w sprawie hospitalizowanego tam niemowlęcia. Lekarz dyżurujący powiadomił, że 4-miesięczna dziewczynka, która do nich trafiła była maltretowana, co potwierdziły wykonane badania. Niemowlę miało wiele złamań i krwiaków, było niedożywione i wykończone.

Matka dziewczynki zaprzeczyła, by doszło do znęcania się nad córeczką i nie wiedziała, skąd wzięły się u niej takie obrażenia. Konieczne było zatrzymanie mieszkanki Siemianowic Śląskich. Policjanci sprawdzili adres jej zamieszkania, lecz nikogo tam nie zastali. W rozmowie z sąsiadami dowiedzieli się, że poszukiwana 26-latka już tam nie mieszka.

Mundurowi wykonali szereg ustaleń, które ostatecznie doprowadziły ich do matki dziewczynki. Kobieta została zatrzymana. Ten sam los podzielił jej partner, z którym miała 2-letniego syna. Oprócz niemowlęcia i dwulatka, wychowywali wspólnie jeszcze 5-letnią dziewczynkę.

Po przesłuchaniu świadków i zgromadzeniu dokumentacji medycznej, obojgu przedstawiono zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 4-miesięczną dziewczynką. Kolejny zarzut dotyczył narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia pozostałych dzieci będących pod ich opieką. Rodzeństwo maltretowanej dziewczynki zostało umieszczone w placówce, a o całej sytuacji został powiadomiony sąd rodzinny, który podejmie w tej sprawie decyzje.

Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące 26-latkę i jej 31-letniego partnera. Parze grozi nawet 10 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • dzieciatko

    biedne dzieciatko duzo zdrowia

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.