Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Mateja z nowymi projektami w nowym roku szkolnym

  • Dodano: 2022-09-05 06:30, aktualizacja: 2022-09-04 11:19

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich na szczęście zdążyło w porę, dzięki czemu na uczniów czeka w szkole pięknie wyremontowana sala gimnastyczna. To zresztą właśnie tam ciepło przywitano uczniów klas 1 na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Dyrektor szkoły, mgr Joanna Siwczyk, życzyła nowym Matejkowiczom powodzenia w szkole średniej, zachęcając do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej i kulturalno-społecznej placówki. Już sam wrzesień będzie obfitował w wydarzenia, począwszy od Industriady, przez wyjazd językowy do Londynu, warsztaty tematyczne dla siemianowickich seniorów, Rajd Integracyjny – można by długo wymieniać. Ponadto nowi i "starzy" uczniowie będą mogli wziąć udział w kolejnym projekcie Erasmus + "The future is your challenge”, którego koordynatorem jest właśnie Mateja, a partnerami szkoły z Węgier i Włoch.

Co to oznacza dla uczniów i nauczycieli?

Zwiększenie kompetencji cyfrowych oraz językowych, poznanie ciekawych osób, promowanie świadomego udziału młodych ludzi w życiu społecznym. Brzmi dobrze? A tu jeszcze projekt obywatelski autorstwa nieocenionego mgr Adama Balona, czyli zielona strefa relaksu przy II LO im. Jana Matejki, kolejny ukłon w stronę środowiska, a jednocześnie potencjalne miejsce spotkań lokalnej społeczności. Bo przecież Mateja to zielona szkoła nie tylko z nazwy. Rok szkolny 2022-2023 czas zacząć!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również