Wiadomości z Siemianowic Śląskich

MODELowe rozwiązanie w ZSTiO „Meritum”

  • Dodano: 2023-07-20 08:30, aktualizacja: 2023-07-20 08:44

Choć dla uczniów wakacje w pełni, kadra „Meritum” pracuje na pełnych obrotach. Właśnie rozpoczyna wdrożenie nowego rozwiązania, które zdecydowanie pomoże nauczycielom rozwijać swoje kompetencje, a w związku z tym podnosić poziom kształcenia w szkole.

Rozwój nauczycieli 

Platforma MODEL inspirowana potrzebą rozwijania kompetencji cyfrowych nauczycieli niezbędnych w edukacji zdalnej, bez których nie można obejść się również w pracy stacjonarnej, została stworzona w ramach projektu „MODEL kompetencji nauczania zdalnego” finansowanego z funduszy Erasmus+. Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium we współpracy z Anthropolis i Cultura e Dintorni – Training and Mobility.

Platforma edukacyjna dla kadry nauczycielskiej 

Darmowa rejestracja na platformie pozwala na dokładne zdiagnozowanie kompetencji cyfrowych nauczyciela w następujących obszarach: praca z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych, programy i materiały edukacyjne online, lekcje, zadania domowe i ocenianie w formie zdalnej, komunikacja z uczniami i ich rodzicami, czy podnoszenie kwalifikacji. Ponadto dzięki zamieszczonym na platformie materiałom można z łatwością rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę w tych właśnie dziedzinach. Korzystanie z platformy niesie ze sobą wiele korzyści.


Źródło: Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również