Wiadomości z Siemianowic Śląskich

Narkotyki u pasażerów, poszukiwana nieletnia, kierowca bez uprawnień do kierowania...

  • Dodano: 2020-12-21 14:45

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji nie spodziewali się, że rutynowa kontrola drogowa zatrzymanego przez nich pojazdu, zakończy się takimi wynikami. W samochodzie jechały 4 osoby. Dwójka z nich została zatrzymana, ponieważ miała schowane narkotyki. Spotkanie z mundurowymi kierujący osobówką zakończył mandatem karnym. Dodatkowo 17-latka próbowała oszukać policjantów co do swojej tożsamości, ponieważ jak się okazało była poszukiwana do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.


Policjanci z katowickiego oddziału prewencji, którzy wspierali służbę siemianowickich mundurowych, zatrzymali 2 osoby: 17-latkę oraz jej o 4 lata starszego kolegę. Stróże prawa znaleźli u pasażerów zawiniątka z narkotykami. W zatrzymanym do kontroli drogowej samochodzie podróżowały jeszcze 2 inne osoby. Szybko okazało się, że kierowca w ogóle nie zrobił prawa jazdy, a samochód ma zatrzymany dowód rejestracyjny za brak badań technicznych.

Podczas legitymowania dziewczyna podała policjantom nie swoje dane osobowe. Chciała w ten sposób wprowadzić stróżów prawa w błąd, ponieważ wiedziała, że ma trafić do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Zanim jednak tam została przekonwojowana, noc spędziła w policyjnym areszcie. Następnie śledczy przedstawili jej zarzut za posiadane narkotyki. Jej starszy kolega również usłyszał taki zarzut.

Za posiadanie środków odurzajacych grozi im nawet 1 rok więzienia. Natomiast kierowca osobówki został ukarany mandatami karnymi za popełnione wykroczenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Siemianowice.net.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również